Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDokumentacja cmentarza trzy razy droższa? Będzie drugi przetarg

Dokumentacja cmentarza trzy razy droższa? Będzie drugi przetarg

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dokumentacja cmentarza trzy razy droższa? Będzie drugi przetarg

Ponad trzy razy więcej, niż przewidywało miasto, zaoferował jedyny chętny na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowego cmentarza przy ul. Marantowskiej w Koninie. Miasto ogłosi drugi przetarg.

250 tys. zł – tyle koniński magistrat zaplanował na zapłatę za sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej cmentarza przy ul. Marantowskiej w Koninie. Nowa nekropolia jest potrzebna, na dotychczasowych bowiem kończą się miejsca. Miałaby powstać na ponad 20-hektarowej działce pomiędzy ul. Marantowską, a ul. Długa Łąka.

W tym roku lub na początku przyszłego miasto chciało mieć gotową dokumentację, tak by w przyszłym roku ruszyła budowa. W marcu ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji. – Liczymy na to, że będzie to kwota mniejsza – mówił wtedy Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Okazała się... ponad trzy razy większa. Jedyną ofertę w przetargu złożyła poznańska spółka SEE, a jej wysokość opiewała na niemal 775 tys. zł. Przetarg został więc unieważniony. Jak informuje Aneta Wanjas, rzecznik prasowa prezydenta Konina, w najbliższych tygodniach ogłoszone ma zostać nowe postępowanie. Miasto nie będzie jednak dokładać dodatkowych pieniędzy, chce poszukać wykonawcy, który sporządzi dokumentację w kwocie zaproponowanej przez magistrat.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole