Dzisiaj jest środa 24 stycznia 2018, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24288) SPORT FORUM FIRMY (5125) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 3oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
IMGW: Marznące opady i śliskie drogi. Od 00:00/24.01 do 06:00/24.01
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKoło: sąsiedzi nie chcą psów

Koło: sąsiedzi nie chcą psów

Dodano: 26.08.2008 11:35
W Kole działa, pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, przytulisko dla psów, które przygarnia na własnym terenie Krzysztof Furmański. Mieszkańcy pobliskich posesji skarżą się jednak na sąsiedztwo czworonogów.

Sąsiedzi twierdzą, że psów przybywa w zastraszającym tempie. Towarzyszy temu hałas, smród i gryzonie. Obecnie pod opieką K. Furmańskiego jest ponad 40 psów i szczeniaków. Sąsiedzi z ulicy Zawadzkiego proszą o likwidację ,,schroniska" bo nie wyobrażają sobie dalej życia w takim otoczeniu. Władze miasta nie wiedzą jednak, co dalej począć z tym problemem.

- Co mam zrobić gdy do mnie dzwonią ludzie i informują o porzuconym psie albo szczeniakach - pyta Krzysztof Furmański. - Biorę do siebie, bo gdzie mają trafić te biedne psiaki?.

Koło podpisało umowę z władzami Turku i do tamtejszego schroniska powinny trafiać bezpańskie psy po interwencji straży miejskiej. Mieszkańcy Koła wolą jednak podrzucić je pod bramę K. Furmańskiego albo poinformować telefonicznie o bezdomnych zwierzętach.
Zdjęcia zwierzaków pokazywane są w lokalnej gazecie i telewizji kablowej. Według gospodarza ,,przytuliska" w ciągu kilku miesięcy udało się oddać do adopcji już kilkadziesiąt czworonogów.

- Psów przybywa jednak w zastraszającym tempie - skarżą się władzom miasta sąsiedzi. „Całodobowe wycie i szczekanie zakłóca spokój. Psy rozmnażają się już w niekontrolowanym tempie na terenie tego pseudoschroniska. W wyniku rozkładu resztek jedzenia roznosi się wokół nieprzyjemny zapach, rozmnażają się szczury odżywiające się resztkami dla psów i przechodzą na sąsiednie działki” - wyliczają w swoim piśmie zbulwersowani sąsiedzi.

Od burmistrza oczekują likwidacji nieformalnego schroniska. Na razie nikt jednak nie znalazł sposobu na rozwiązanie problemu. Władze miasta twierdzą, że bezpańskie psy może wyłapywać straż miejska i odstawiać do punktu w pobliskim Powierciu Kolonii, a potem do schroniska w Turku.

- W minionych latach była koncepcja budowy schroniska razem z sąsiednimi gminami, ale po rozmowie z wójtami ta idea padała - mówi Mieczysław Drożdżewski, burmistrz Koła. - Nie mamy odpowiedniego miejsca na terenie miasta na schronisko.

Burmistrz zaproponował jednak Krzysztofowi Furmańskiemu i Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami aby do 10 września przygotowało propozycje dotyczące przyszłości ,,przytuliska" dla zwierząt. Inaczej trzeba je zlikwidować w tym miejscu.

- Będziemy proponować, by na 3 hektarach pana Furmańskiego wyznaczyć miejsce, z dala od innych zabudowań, na budowę schroniska dla 40 psów - mówi Stefania Kozłowska, prezes zarządu okręgu wielkopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jeżeli gmina się nie zgodzi, to chcemy wówczas zaproponować zorganizowanie przytuliska chociaż dla 12 psów.

  • Koło: sąsiedzi nie chcą psów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

pies-to nie jest nazwa dla kundla-jazgota,a jego właściciel to skundlony.Oboje na jednym poziomie.Wypisz-wymaluj WILKÓW w Koninie,powinien nazywać się KUNDLÓW.
Dodano: 24.06.2011 11:53    Przez: ~zx
Coś łatwo przychodzi ci obrażanie innych ludzi. Ten człowiek usiłuje coś zrobić dla innych żywych istot. Przeszkadza ci, że skundlonych? Psy rasowe zostały wyhodowane w wyniku krzyżowania spokrewnionych osobników i dlatego mają dużo więcej wad genetycznych niż kundle. Te ostatnie są więc dużo zdrowsze!
Dodano: 24.06.2011 12:19    Przez: ~Ja
powinien wypuścić te psy-jak pogryzą jakieś dzieci i trzeba będzie zapłacić odszkodowanie to władze miasta szybko się obudzą.w kole i tak wygląda jak w rumunii,po zrujnowanych ulicach wałęsają się psy i pijacy.
Dodano: 24.06.2011 12:55    Przez: ~bywający
Facet za swoje pieniądze karmi i leczy te zwierzaki,użycza im swojego terenu,wykonuje obowiązki należące ustawowo do miasta.Sąsiedzi mogliby to uszanować i zaoferować jakąś pomoc,bo to nie jest problem tego pana,lecz całej kolskiej społeczności.
Dodano: 24.06.2011 13:08    Przez: ~mateusz IV
opieka to jemu się by przydała bo niedługo sam wyląduje w przytulisku dla bezdomnych,chory człowiek jak chcesz pomieszkac w pobliżu tego pana przyjedz użycze ci miejsca idoświadczysz ze po nocy już tu się nie pokazeszi napiszesz mu negatywa, to co byś zobaczył na swoje oczy.Pozdrawiam
Dodano: 24.06.2011 18:02    Przez: ~pucek
"Pochwała psa: Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)"/Georg Vest, 1870/ oby wiecej takich ludzi jak Pan Furmanski
Dodano: 24.06.2011 14:33    Przez: ~Barbara
Tak tylko niech pani przyjedzie i zobaczy waruni w jakich te psy przebywają to by pani tego pana do sądu podała za znęcanie się nad zwierzętami.jak pani go pochwala to trzeba widziec.Droga pani i osądzic to co robi ten człowiek to lepiej niech nie robi tego jeśli nie umie stworzyc warunków tym psiakom.
Dodano: 24.06.2011 17:46    Przez: ~eiurt
Jeśli masz miękkie serce, to musisz mieć twardą d... - i to niestety zawsze się sprawdza. Ludziom, którzy dobrowolnie pomagają, a już szczególnie troszczą się o zwierzeta, zawsze wiatr w oczy. Niech miasto Koło zadba wreszcie o bezdomne zwierzaki, no i przede wszystkim niech ludzie nabiorą trochę rozumu i nie wyrzucają psów na ulice...
Dodano: 24.06.2011 17:11    Przez: ~anonim
Wytruc wszystkie zasrancy
Dodano: 24.06.2011 17:47    Przez: ~anonim
do właścicieli piesków.nie każdy lubi psy zwłaszcza gdy atakują ludzi na ulicy.jak się ma zwierzatko to trzeba się nim zając a nie biega sobie samopas po drodze.kłaniam się ulicy słonecznej w Ślesinie,bo boję sie z dziećmi na spacer wyjść.a na spacerku w szkółce piesak mimo że podobno nie gryzie i tak powinien mieć kaganiec i smycz.
Dodano: 24.06.2011 19:19    Przez: ~anonim
Ludzie jak zwykle przesadzają. Psy im szczekają i podobno smród? Ciekawe jak mają na swoich posesjach. Pan Furmański to złoty człowiek, że tak zajmuje sie tymi psiakami. Ludzie zastanówcie się gdzie te zwierzęta maja mieszkać? Facet stara się jak może, serca nie macie! Do kościoła chodzicie modlicie się a najchętniej to byście te psy pousypiali. Pan Furmański porządnie prowadzi przytulisko dba o psiaki jak może. Byłam i widziałam. panie Burmistrzu apeluje do Pana o rozsądne podejscie do całej sprawy
Dodano: 24.06.2011 21:07    Przez: ~zainteresowana
Co pani widziała jak by pani poszła z innej strony i zobaczyła rodziny szczurów kóre tam sobie zabawy igonitwy w biały dzień urządzaja to pani noga by tam więcej nie powstał,gwarantuje.Zmieniła by pani zdanie opanu K.F
Dodano: 24.06.2011 18:08    Przez: ~wertus
(cd.). TCZEW: Sprawa psich kupek 1. Na terenie m. Tczewa w roku 2007 wykonano 1 toaletę dla psów, lokalizując ją na Bulwarze nad Wisłą, terenie - z racji atrakcyjności położenia - najbardziej uczęszczanym przez mieszkańców i turystów. 2. W roku 2008 planuje się zakup 5 dystrybutorów do wydawania torebek na psie odchody oraz koszy do ich wyrzucania. 3. Straż Miejska prowadzi działania pod kryptonimem Czyste Miasto Tczew. Działania dotyczą między innymi sprzątania psich odchodów. W miarę posiadanych środków rozważamy możliwość zwiększenia psich toalet. WRONKI: Sp ...
Dodano: 24.06.2011 21:25    Przez: ~Józef Pawlak
Z jakiej okazji pieniądze wspólne zamiast na szkołę, malowanie przedszkola,czy inny wydatek mają iść na miotełki,czy torebeczki dla psów.Niech obowiązkowo sami własciciele czworonogów zadbają o to za własne pieniądze.Raczej straż Miejska widząc spacerującego razem z pupilem miłośnika zwierząt ,nie mającego takiej torebki czy zestawu do sprzątnięcia po pupilu powinna pisać tak wysokie mandaty aby dane niedopatrzenie wryło się głęboko w pamięć miłośnikowi czworonogów.
Dodano: 24.06.2011 15:01    Przez: ~Ja też lubię zwierzęta
Kundle do RAKARZA i po bal pani Alu .
Dodano: 24.06.2011 21:36    Przez: ~q
a ciebie za to HUMANITARNIE uspić i zakopać gdzieś pod lasem. Od razu swiat bedzie lepszy.
Dodano: 25.07.2013 20:49    Przez: ~ja
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.