Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18560) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Wciskają kuchnie seniorom

Dodano: 11.09.2012 14:55
Źródło: LM.pl

Zabierają stare, a w ich miejsce montują nowe i to kilka razy droższe. Mowa o kuchniach gazowych, które starszym ludziom oferuje jedna z podkonińskich firm.

Przedstawiciele firmy z Kozarzewa w gm. Kazimierz Biskupi od kilku miesięcy działają podobnie. Pukają do drzwi starszej, samotnie mieszkającej osoby i informują ją o zmianie przepisów. Twierdzą, że kuchnia którą posiadają seniorzy może być zagrożeniem dla niej i innych lokatorów. Niczego nie świadomi ludzie, podpisują co trzeba, a chwilę później „fachowcy” zabierają stary sprzęt, a w jego miejsce wstawiają nowy. Tak było w przypadku już kilku mieszkanek Konina. Ostatnio przedstawiciele firmy z Kozarzewa zjawili się u 88-latki z Cukrowni Gosławice. - Kiedy pojawili się domu mamy, ona była przerażona. Mówiła im, że nie chce nowej kuchni, ale panowie poprzestawiali jej szafki, wyrwali listwy z podłogi i na siłę wstawili jej kuchnię – opowiada pani Danuta. - Musieli włożyć naprawdę dużo pracy, żeby ją upchnąć – dodaje.

Po zamontowaniu kuchni, na stole 88-latki została faktura na 1 300 zł. Jak się okazało, kuchnię gazową tej samej klasy w sklepie można kupić za niewiele ponad 600 zł. W podobnej sytuacji była Teresa Stolarczyk z Konina, której wciśnięto kuchnię za ponad 2 000 zł. Pani Teresie pomogła córka, która natychmiast zareagowała i po wypowiedzeniu umowy, odzyskała starą kuchnię. Tak też było w przypadku matki pani Danuty, choć tu pojawił się opór ze strony przedstawicieli firmy. - Po wysłaniu rezygnacji z kuchni zadzwoniłam i powiedzieli, że odwiozą starą kuchnię. Potem zwodzili mnie z dnia na dzień, a kiedy w końcu się pojawili zrobili awanturę, że kuchnia była używana. Ostatecznie, po ostrej wymianie zdań ją zabrali – opowiada pani Danuta.

Przedstawiciel przedsiębiorstwa z Kozarzewa twierdzi, że wszystko robione jest zgodnie z prawem. - Mamy oświadczenia klientów, że wymieniają kuchnie z własnej woli. Nasi pracownicy tylko proponują zamianę starych urządzeń na nowe – informuje Kamil Olejniczak.

Takie działanie pracowników firmy nie jest niezgodne z prawem. Jednak Bernadeta Szmytka, powiatowy rzecznik konsumentów w Koninie, przestrzega przed tego typu praktykami. - Chciałabym uczulić ludzi, żeby dokładnie czytali to co podpisują. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrozumieć treści umowy to bierzemy wzór dokumentu i idziemy do rzecznika. Tam konfrontujemy, czy to co usłyszeliśmy ma swoje odzwierciedlenie w tym co jest na piśmie – mówi Szmytka. - Ustawa o ochronie praw konsumentów wyraźnie precyzuje, że klient który kupił towar poza lokalem przedsiębiorstwa ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia. Niezbędne jest do tego złożenie oświadczenia na piśmie. Ustne deklaracje nie pozwolą nam na odzyskanie pieniędzy.

Kuchnie gazowe to nie jedyny asortyment jaki sprzedaje firma z Kozarzewa. W sierpniu jej przedstawiciele pojawili się w okolicach Turku i Koła, gdzie oferowali czujniki gazu. - Z tego co wiemy podstawa działania była taka sama jak w przypadku kuchenek, czyli zmiana przepisów i zagrożenie dla lokatorów sąsiednich mieszkań. Problem też dotyczy osób starszych, od których wyłudzano podpisanie umowy. Żadna młoda osoba nie dała się na to namówić – mówi Bernadeta Szmytka.

Oferowane przez przedstawicieli czujniki kosztują 200 zł. W sklepie to samo urządzenie można kupić za 40 zł.

 

 

  • Wciskają kuchnie seniorom

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Podać nazwę firmy do wiadomości publicznej!!!
Dodano: 11.09.2012 15:07    Przez: ~gość
avatar Dokładnie i najlepiej z nazwiskami, tylko obywatelski ostracyzm uziemi taką firmę.
Dodano: 11.09.2012 15:24    Przez: noidupazbita
WITAMY W POLSCE !!!Państwo potrafi bronić obywateli przed zagrożeniem ze strony rowerzystów którzy wypili jedno piwko czy oszustów którzy na czas nie wysłali PITa ale nie potrafi bronić przed tego typu firmami działającymi zgodnie z "prawem".
Dodano: 11.09.2012 15:36    Przez: ~johnny pollack
Święte słowa, za nie wyrejestrowanie nie używanego samochodu przy jednoczesnym zaprzestaniu opłacania składek minimum 3 tyś kary. Twoje przykłady też ciekawe ale to ja ostatnio w okolicy "nocnego" na Zatorzu musiałem zejść na trawnik aby przepuścić dwóch drabów z agresywnymi rasami psów bez smyczy i kagańca a policyjny radiowóz przejeżdżał i nawet nie zareagował widząc dwa psy-mordercy zganiające ludzi z chodnika, policjanci się odwrócili.
Dodano: 11.09.2012 18:55    Przez: ~Powiew Prawdy
bo małe psy boją się groźniejszych
Dodano: 11.09.2012 20:33    Przez: ~henryk
A jeszcze mniejsze pieski potrafią ujadać jedynie w necie.
Dodano: 11.09.2012 21:26    Przez: ~Powiew Prawdy
Spokojnie. Prokuratura się tym zajmie....
Dodano: 11.09.2012 16:04    Przez: ~prorok
Sprzedaż kuchenek przez firmę 'GAZ-PRON" z Kozarzewa ma miejsce we Włocławku. Pomimo rozmowy przedstawiciela firmy - p. Olejniczaka z rzecznikiem konsumenta we Włocławku oraz pisma skierowanego do firmy, sprawa nie została wyjaśniona, tzn. p. Olejniczak nie poinformował jakimi "innymi" kosztami nabywcy kuchenek są obciążani (kuchenka, która w sklepie kosztuje ok 800 zł od GAZ-PRON-u kosztuje 1400zł).Błędnie wystawane są gwarancje - inne nr seryjne na kuchence, inne na gwarancji.Pan Olejniczak bezczelnie w rozmowie telefonicznej (telefony, które raczy odbierać), twierdzi, że nic nie musi, ani odpisywać na pismo, ani odbierać telefonów. Właścicielka firmy p. Ewa Świątnicka oddaje telefon p. Olejniczakowi, nie ustosunkowuje się do pisma ws. specyfikacji do faktury, która wyszczególniłaby te wszystkie 'koszty', którymi jest obciążany klient.Osobą, która ma uprawnienia gazowe do wymiany kuchenki to p. Leon Świ ...
Dodano: 11.09.2012 16:25    Przez: ~paliczka
dajcie mi namiary to ich raz dwa załatwie
Dodano: 11.09.2012 20:34    Przez: ~płatny.....
Zapewne wiceprezydent Waszkowiak mówi o takim lokalnym biznesie, który należy wspierać...
Dodano: 11.09.2012 17:10    Przez: ~Koniniak
Firma z Kozarzewa?ha ha ha ha co od takich wymagac jak oni kuchnie gazowa znaja od niedawna pamietam jak jeszcze tam swiecono lampami naftowymi a tu prosze biznesmeni a to ci dopiero odpusccie im nie wiedza co czynia
Dodano: 11.09.2012 19:49    Przez: ~rom
A moze z Kozarzewka tam to dopiero artysci w gumowcach zreszta to jedna rodzina
Dodano: 11.09.2012 20:13    Przez: ~Izydor
DAWAC NAMIARY NA TYCH fachowczykow ! jak nikt nie potrafi ! A TAK OGOLNIE TO KAZDEGO OSOBISTA SPRAWA JAKA KUCHNIE POSIADA ! A CO TO NA FORUM NAS INTERESUJE SKORO NIE PODAJE SIE NAZWISK !
Dodano: 11.09.2012 20:44    Przez: ~kidnaper
mogę sie założyć że jeszcze dostali dotacje na założenie biznesu
Dodano: 11.09.2012 21:07    Przez: ~swojak
NAIWNOSC STARSZYCH LUDZI I BRAK OPIEKI PRZEZ DZIECI ! TZW WYCHOWANIE SWOJEGO POTOMSTWA !
Dodano: 11.09.2012 21:23    Przez: ~Darek
Dobrze, że Darek a nie Dariusz ponieważ pewnie jesteś dzieckiem. Można być naiwnym ale to nie usprawiedliwia tych którzy to wykorzystują. Zobaczymy jaki Ty będziesz bystry w wieku 80 lai ignorancie.
Dodano: 11.09.2012 21:51    Przez: ~Powiew Prawdy
Popieram odpowiedź
Dodano: 12.09.2012 12:53    Przez: ~xxx
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.