Dzisiaj jest wtorek 7 lipca 2020, imieniny: Estery, Metodego, Kiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17879) SPORT FORUM FIRMY (5504) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Bezrobocie według posła

Dodano: 2.04.2013 13:55

Poseł Jacek Kwiatkowski z Ruchu Palikota rozlicza Konin i powiat koniński z bezrobocia. Do prezydenta i starosty skierował list otwarty w tej sprawie.

Konin i powiat koniński posiadają obecnie jedną z najwyższych stóp bezrobocia w Wielkopolsce – od takiego stwierdzenia rozpoczął swój list Jacek Kwiatkowski. - W celu przypomnienia podam, że stopa według Głównego Urzędu Statystycznego na koniec lutego 2013 roku dla naszego miasta wynosiła pięć tysięcy czterysta osób bezrobotnych (14,6 proc.), a dla powiatu konińskiego dziewięć tysięcy dwieście osób bezrobotnych (20,1 proc.), zaznaczam, iż średnia stopa w Wielkopolsce to 10,9 proc. Nie da się nie zauważyć, że mamy problem z bezrobociem. Brak nowych miejsc pracy, likwidujące się mikro i małe przedsiębiorstwa, brak realnych ofert pracy ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie oraz pozorowane działania aktywizacji zawodowej ze strony Państwa urzędników powodują, że wszyscy obserwujemy z niepokojem rosnące bezrobocie, a co za tym idzie, wzrastające niezadowolenie społeczne. Wszyscy widzimy zmiany w kompleksie paliwowo - energetycznym i zagwarantowane zatrudnienie, których termin dobiega końca w sektorze górnictwa odkrywkowego  Z uwagi na fakt, iż minął już półmetek obecnych kadencji, sądzę, że możecie Państwo już się pochwalić działaniami na rzecz zmniejszenia bezrobocia ze wskazaniem sytuacji przed rozpoczęciem obecnej kadencji i na koniec roku 2012. Proszę o przedstawienie Państwa programu gospodarczego, który wpłynie na zmniejszenie się bezrobocia w Koninie. Jakie rozmowy i działania podjęto z nowym właścicielem Kopalni Węgla Brunatnego Konin? Jak wygląda współpraca na linii Urząd Miejski - Starostwo Powiatowe w zakresie redukcji bezrobocia? - Pyta poseł i zapewne oczekuje na odpowiedź władz samorządowych.

 

 

  • Bezrobocie według posła

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

dlaczego panie Kwiatkowski wstrzymujecie się od głosowania w sejmie?nie po to na pana głosowałem aby pan teraz sie wstrzymywał od głosu w ważnych sprawach dla kraju.. mnie nie obchodzi dyscyplina klubowa tylko to co pan obiecywal i widze ,że zawiodłem sie na panu .... szkoda ,że nie można was odwołac za obiecanki cacanki ...czyli zwykłe oszustwo
Dodano: 02.04.2013 15:25    Przez: ~emigrant
A co on moze?Tylko tu w Koninie sie pieni,a w sejmie siedzi jak myszka pod miotła,jakies pytania,interpelacje??Co on wogóle tam robi??
Dodano: 02.04.2013 15:30    Przez: ~gosciu
Brednie i cynizm tego komucha powalaja oczywiscie sam ich nie napisał to zaplanowana sciema pozoracja dzialalności.Nastepnie zajmnie sie w sejmie pederastami marszami no i tym czym komuna i POstkomuna opanowala do perfekcji okradaniem ludzi wspieraniem złodzieji i wszelkiej żulii.Ciekawe ilu ciemnych byków którzy głosowali na to teraz żebrze o papieroska, lub lezy w narkotycznym amoku.
Dodano: 02.04.2013 15:32    Przez: ~Roman
Oni pieniądze dostają przez 4 lata za to ,ze zostali wybrani. Mało jest ludzi tam gdzie rządzą. Spytajcie się posła Kwiatkowskiego czy pójdzie do uczciwej pracy. Wątpie ,chce startować w następnych wyborach,a tymi sprawami chce tylko zdobyć naiwnych wyborców. Konczą się kadencje i będzie coraz więcej tych niby dobrych Samarytaninów .Nic ta partia nie robi ,a na dodatek stara się mniejszoscią seksualną zdobywać intencje ,ze niby to daleko nam do Europy(tolerancji).Niech zaczna się starac o becikowe takie by nie trzeba było robić dzieci za granicą.
Dodano: 02.04.2013 16:57    Przez: ~Ghmanl
Ten poseł jeszce nic dla konina nie zrobił oprócz popularyzacji narkotyków. Zresztą żeby coś zrobić to trzeba mieć trochę oleju w głowie. A czytaliście jego podanie o przyjęcie w poczet Ruchu Palikota? Zabawa po pachy :)
Dodano: 02.04.2013 17:28    Przez: ~byniu
A JA SIĘ PYTAM CO POSIOŁ KWIATKOWSKI ZROBIŁ DLA ZMNIEJSZENIA BEZROBOCIA? OPRÓCZ TEGO ŻE CHCE 34 PRACOWNIKÓW STRAŻY MIEJSKIEJ WYSŁAĆ NA ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH. ILE ZARABIA POSEŁ ZA BICIE PIANY? PŁACI MU CAŁE SPOŁECZEŃSTWO, A ON ZAJMUJE SIĘ LANSIKIEM WALKĄ Z KRZYŻAMI I POPIERANIEM NARKOMANI. NIECH BIERZE SIĘ DO ROBOTY BO PÓKI CO ZACHOWUJE SIĘ JAK PAJAC. ROBIENIE SZUMU WOKÓŁ SIEBIE TO NIE JEST METODA NA ZMNIEJSZENIE BEZROBOCIA. I MAM JESZCZE JEDNĄ PROPOZYCJĘ NA LANSIK NA MIARĘ PALIKOTA. TRZEBA ZŁOŻYĆ DONIESIENIE DO PROKURATURY NA SPRAWĘ OPÓŹNIONEJ WIOSNY. TO JEST DOPIERO SKANDAL.
Dodano: 02.04.2013 17:23    Przez: ~WYBORCA
Niech złoży doniesienie do prokuratury w sprawie bezrobocia.
Dodano: 02.04.2013 17:42    Przez: ~greg
Dobrze Panie pośle ,trzeba rozliczyć władze Konina za ten czas kiedy nic nie robią dla miasta i bezrobotnych.Kumoterstwo i kolesiostwo sie tylko zawiązało ze starym prezydentem i władzami elektrowni.Pałasz nic nie zrobił dla miasta w tym kierunku i tylko stołek dzisiaj grzeje u Kaski.Teraz niech Józiu pokaże co zrobił dla miasta bo ma obowiazek i niech dogaduje sie z władzami elektrowni i niech przygotuje miejsca nowe dla tych co wylecą za chwile na bruk od Solorza.
Dodano: 02.04.2013 18:00    Przez: ~energetyk
No tak ,niech Prezydent szykuje miejsca nowe dla tych co zaraz na bruk z kopalni wylecą bo ma obowiazek .Niech przygotuje i pokaże program dla tych setek ludzi ,Uważam ze taki ma obowiazek społeczny bo zyje za pieniądze NASZE.....niech zarząd miasta coś w końcu zacznie robić a nie wyciszaja i zamiataja sprawy pod dywan.Józiu masz odwagę zając sie trudnymi sprawami???Pokaż że masz jaja bo juz po wielkanocy
Dodano: 02.04.2013 18:05    Przez: ~koninwolny
Pan poseł nie ma narzędzi aż takich jak mają władze konina i nie jest w stanie .Ale ma dostateczną władzę żeby rozliczyć te świnie przy korycie i to władze konina mają zasrany obowiązek zagwarantować i zadbać o tych setki ludzi którzy stracą pracę u Solorza w kopalni.Juz najwyzszy czas zacząć patrzeć na ręce władzom co robią w tym kierunku i ich rozliczać .Józiu suedzi tylko na stołku i pierdzi a u nas jak nie ma tak nie ma pracy .Najwyzszy czas wybrać nowego gospodarza a im podziękowac
Dodano: 02.04.2013 18:15    Przez: ~wolnemiastokonin
Pan poseł pomoże Jóżiowi. Zlikwiduje 28 miejsc pracy w Straży miejskiej i będzie bezrobocie niższe.
Dodano: 02.04.2013 18:42    Przez: ~Kierowca
Jasne Pan poseł ma prawo domagać sie w sprawach mieszkańców i ich w ten sposób bronić, bo inni siedzą i nic nie robią tacy jak zarząd Konina.Nic nie robią i nie mają nawet żadnego programu przygotowanego dla ludzi żeby im pomóc.Tylko spalarnia i kilka miejsc pracy, a co z setkami ludzi którzy za chwilę odejdą od Solorza.Niech w końcu coś zacznie robic Józiu ze swoją świtą.Najwyższy czas rozliczyć nowe władze KOnina a nie pogłebia sie bezrobocie w mieście Konin.
Dodano: 02.04.2013 18:22    Przez: ~bezrobotny
Poseł, to kolego bezrobotny (aczkolwiek chyba nie jest tak źle skoro stać cię na internet) powinien stanowić takie prawo, które umożliwi tworzenie nowych stanowisk pracy. Jak do tej pory zajmuje się robieniem szumu medialnego wokół swojej osoby. A to nie zmieni nic.
Dodano: 02.04.2013 18:40    Przez: ~lewak
Pan prezydent ma program dla bezrobotnych dokarmia ich na placu wolności pod namiotem .wspiera ich kiełbaską i zurkiem ostatnio .za chwile sie rózne festyny zaczną ,dni konina ...i znowu ich dokarmi pod namiotem .Taki program na zarząd miasta konina.Niech juz odejdzie z władz konina bo to kpina i wstyd dla miasta,Zawiązała sie koalicja PO i SLD zeby sie wzmocnić i stołków bronić ,żałosne .Niech pan poseł rozgoni te władze i straż miejską gdzie skubią koninskich kierowców za byle co ...
Dodano: 02.04.2013 18:40    Przez: ~konin1
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.