Dzisiaj jest poniedziałek 6 kwietnia 2020, imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17221) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)

Prezydent na cenzurowanym?

Dodano: 30.04.2013 10:19
Źródło: LM.pl
Zatrudnianie emerytów przy wysokim bezrobociu wśród młodych ludzi, nie jest zdaniem konińskiej lewicy najlepszym rozwiązaniem. Zaplecze polityczne prezydenta nieśmiało krytykuje ostatnie działania Józefa Nowickiego.

Prezydent Nowicki w czasie kampanii wyborczej często podkreślał, że będzie stawiał na młodych. Tymczasem po dwóch latach jego rządów, zupełnie tego nie widać. Ostatnio pracę w magistracie dostała emerytowana nauczycielka – Elżbieta Siudaj-Pogodska, a przy realizacji największej inwestycji (budowie spalarni) posadę znalazł Ryszard Sławiński.

Zajmowanie stanowisk przez osoby z uprawnieniami emerytalnymi, nie uzdrowi sytuacji na konińskim rynku pracy. Jednak kiedy  Sojusz Lewicy Demokratycznej podkreśla jak jest źle, zwłaszcza z ludźmi w wieku od 18 do 24 lat, nie można nie zapytać o to co dzieje się w Koninie.

Przedstawiciele SLD z miasta, powiatu i województwa dyplomatycznie odpowiadają. – Zadaniem Urzędu Miejskiego nie jest aktywne zwalczanie bezrobocia – mówi Wiesław Szczepański, przewodniczący wielkopolskiego SLD.
- Konin nie jest wyspą szczęśliwości. Jest częścią bolesnej sytuacji gospodarczej – odpiera poseł Tadeusz Tomaszewski.

Szef konińskich struktur SLD – Paweł Piechocki odpierając zarzuty wobec prezydenta podkreśla, że Urząd Miasta nie może zatrudnić wszystkich potrzebujących pracę. – Możliwość jest ograniczona. Na lokalnym rynku mamy wiele podmiotów i jakoś nie słychać, żeby młoda osoba została przyjęta do kopalni, czy innej firmy – tłumaczy Piechocki.

Ostatecznie, próbując uspokoić sytuację, wiceprzewodniczący wielkopolskiego SLD – Stefan Dziamara podkreśla, że to co się wydarzyło w Koninie, lewicy się wcale nie podoba. – Nie wiem czy to było najlepsze rozwiązanie – mówi Dziamara. – Jeśli wiadomo kto wygra konkurs, to jest złe. Rynek jest ubogi jeśli chodzi o fachowców i tutaj dałbym szansę obrony prezydentowi. Jako lewica nie możemy jednak chronić takiej sytuacji. Praca szczególnie należy się tym, którzy pracy nie mają i nie mają za co żyć – dodaje.

Na koniec 2012 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie zarejestrowanych było blisko 13,5 tysiąca bezrobotnych. W samym Koninie jest ich około 8,5 tysiąca. Blisko 60 procent z nich to ludzie w wieku 18-24 lata.  • Prezydent na cenzurowanym?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Sojusz Lewicy Demokratycznej,   SLD Konin,   lewica Konin,   bezrobocie Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

po mordkach widać jak się martwią ! rechot historii, che che!
Dodano: 07.05.2013 19:45    Przez: ~rozbawiony
Nie tylko emeryci dostają posady w urzędzie. Czy ktoś sprawdził jakie stanowiska zostały utworzone w szkołach w ostatnich 3 miesiącach? To proponuję sprawdzić kilka konińskich szkół. W ubiegłym roku ludzi zwalniali bo szukali oszczędności dzisiaj swoim dają po 1,5 do 2 etatów. Jednym nauczycielom zabierają godziny drugim dają nie tylko godziny. Ciekawe czy Pan Prezydent o tym wie?? Mieszkańcy zainteresujcie się tym! Przyjrzyjcie sie uważnie naszym Radnym. Czy oni są lepsi? Czy im się należa po dwie ciepłe posadki? Wstydzę się, że głosowałem na nich. Też bym chciał miec dwie wypłaty w miesiącu plus dietę radnego.
Dodano: 07.05.2013 21:35    Przez: ~Gość
7 z 7
<<1234567

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.