Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18036) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Chcą powrotu "52"

Dodano: 19.11.2013 13:58
Źródło: LM.pl

Część mieszkańców konińskiego Chorznia chce przywrócenia starego rozkładu jazdy autobusu linii nr 52. Dyrektor MZK się nad tym zastanawia.

Przed zamknięciem wiaduktu Briańskiego autobus linii 52 jeździł z dworca PKP przez Aleje 1 Maja, ul. Spółdzielców, Hurtową i Poznańską. Półtora roku temu rozkład jazdy się zmienił. Autobus dojeżdża do Chorznia, ale tylko do ul. Spółdzielców.

Mieszkańcy ul. Poznańskiej byli przekonani, że zawieszenie kursu 52 było związane z przebudową wiaduktu. - Anulowanie kursu linii 52 wygenerowało wiele problemów oraz trudności w poruszaniu się po mieście. Linią 52 mogliśmy dojechać do najważniejszych miejsc na terenie Konina, młodzież do Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych, Zespołu Szkół Budowlanych, do licznych przychodni a w szczególności do specjalistycznych Med-Alko, Max-Medu, na cmentarz, czy do zakładów pracy – czytamy w piśmie mieszkańców ul. Poznańskiej skierowanym do dyrektora MZK.

Koninianie mieli nadzieję, że po otwarciu Briańskiego linia 52 wróci. Tak się nie stało. - Wycofanie autobusu linii 52 nie miało związku z przebudową wiaduktu. Robiliśmy wcześniej pomiary i okazało się, że ze względu na większą liczbę klientów, autobus jest bardziej potrzebny na ul. Spółdzielców i dlatego „52” tam przełożyliśmy – tłumaczy Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK w Koninie.

Mieszkańcy ul. Poznańskiej podkreślają, że czują się pokrzywdzeni. - Na ul. Spółdzielców kursuje aż 7 linii – 52,58,60,61,64,65,67, natomiast ul. Poznańską jedynie linia 58. Prawdą jest, że przy ul. Spółdzielców wsiada więcej pasażerów, ale trzeba pamiętać że spora część dochodzi z ul. Poznańskiej oraz ulic jej przyległych – piszą.

Dyrektor Mirosław Pachciarz twierdzi, że prośbę rozważy i sprawy nie przesądza. - Przeanalizujemy argumenty mieszkańców i odpowiemy na piśmie – mówi Pachciarz. 

  • Chcą powrotu "52"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MZK powinno byc dla mieszkańców a nie odwrotnie
Dodano: 19.11.2013 14:31    Przez: ~maja racje
Pogadamy jak będziesz miała z 60 lat i wtedy zobaczymy czy to niby 300 metrów różnicy nie będzie Tobie robiło
Dodano: 19.11.2013 18:46    Przez: ~.....

KOMENTARZE

W dupach sie ludziom przewraca. Wileki problem dojsc czy tez przejasc 600 m. miedzy blokami na Poznanska. Jeszcze troche to moze maja wam pod klatki podjezdzac mieszczuchy zasrane. Ludzi ze wsi dochodza do przystanku po 1,5 km i do tego jeszcze dojeżdzaja autobusem (starym ogórem) 45min a czasem godzine i jakosc nie marudza jak wy. Sie nie podoba to na rower albo konia i wi.
Dodano: 19.11.2013 14:10    Przez: ~leon
jeszcze trochę to może będą wam pod bramę domu podjeżdżać nowobogaccy zasrani wielki problem przejść przez pasy na poznańskiej i dojść 300 metrów do spółdzielców gdzie korzysta znaczna większość mieszkańców z tej linii !!!
Dodano: 19.11.2013 15:13    Przez: ~osiedlowa
Pogadamy jak będziesz miała z 60 lat i wtedy zobaczymy czy to niby 300 metrów różnicy nie będzie Tobie robiło
Dodano: 19.11.2013 18:46    Przez: ~.....
kiedyś nie było autobusów i jakos rzyli,a teraz wymagania,rzeby był pónktualny i kierowca ópzejmy i rurzne takie fanaberie i grymaski.
Dodano: 19.11.2013 18:51    Przez: ~babcia
idź pierdolnij baranka w ścianę , jak Ci się coś nie podoba jeden z drugim to sami ruszcie dupy i przychodźcie na Poznańską a nie gadacie na innych i sprawa będzie załatwiona ...
Dodano: 19.11.2013 18:53    Przez: ~xxx
TYLKO LUDZIE KTÓRZY MAJA 60 LAT NIE WYPOWIADAJA SIE TUAJ NA FORUM!
Dodano: 19.11.2013 18:55    Przez: ~ZUS
nie żeby coś ale w normalnych miastach (z autopsji wiem o Bydgoszczy) do jakiegokolwiek przystanku jest max 200m. i autobusy jeżdżą minimalnie co 10min a nie to co w knn co pol godziny. wiec powinni zrobić kilka lini na poznańskiej i przestać pieprzyc ze usuneli. PS. mamy tanie bilety w koninie, wiec mogą dodać nowe linie i autobusy i zwiększyć cenę biletów żeby podwyższyć komfort mieszkańców.
Dodano: 19.11.2013 21:35    Przez: ~daqwid2727
To może te 7linii przesuniemy na ulicę poznańską ,a ze spółdzielców te 300 metrów ludzie sobie przejdą.
Dodano: 19.11.2013 22:07    Przez: ~a
ciekawe jaką miarą mierzyłeś, a jeśli twierdzisz, że to nie problem to nie sprawi ci różnicy i możesz sam się pofatygować na poznańską. A co do jak to nazwałeś nowobogackich to oni mają gdzieś komunikację miejską bo mają swoje samochody. Autobusów na Spółdzielców jest dość (61; 64; 65; 58; 67) tak więc jesteś samolubem jeśli osobom (zwłaszcza) w podeszłym wieku karzesz iść w zła pogodę szmat drogi .
Dodano: 20.11.2013 11:33    Przez: ~JW
Nie każdy ma do przejścia 600 metrów.
Dodano: 20.11.2013 11:57    Przez: ~g
Dołóżcie jeszcze jeden kurs do 62 bo na 52 jeździ multum autobusów a my musimy się zadowolić jednym gdzie kursuje co średnio dwie godziny z czego ten po 17 jedzie tylko do grójeckiej jak i ostatni. Nie wspomnę o weekendach i świętach.
Dodano: 19.11.2013 14:29    Przez: ~Someone
Dołóż MZK do paliwa to bedziesz nawet sama w autobusie siedziała i jechała do domku!
Dodano: 19.11.2013 15:39    Przez: ~kolo
proponuje MZK zrobic taki stawki biletów jak pks (czyli od km) i nie bedzie obcinania kursów. Kto to widzaiła zeby po ukonczeniu 70 lat jezdzic za darmo. za darmo to nawet w ryj sie niedostanie bo zawsze cos zabiora. MOHERY POWINNI KASOWAC BILET ULGOWY, lepiej niech straca na bilet niz wyniosa ksiedzu, a ksiadz przepusci na panienki.
Dodano: 19.11.2013 15:44    Przez: ~prefekt
A JA CHCĘ PRZYWRÓCENIA LINII 56 DO ŚLESINA. PKS TO PORAŻKA. AUTOBUSY JEŻDŻĄ BARDZO RZADKO. A WIECZOREM TO JUŻ TRAGEDIAAAA.
Dodano: 20.11.2013 06:45    Przez: ~gęsiarz
MZK powinno byc dla mieszkańców a nie odwrotnie
Dodano: 19.11.2013 14:31    Przez: ~maja racje
to jakaś nowość.
Dodano: 19.11.2013 18:52    Przez: ~az
no wiec ksiadz jest dla ludzi a nie odwrotnie... to czemu ksieżą za wszystko kasuja!
Dodano: 19.11.2013 20:47    Przez: ~babcia
TAM NIE MA DOBREGO DOJAZDU W SOBOTY CZY NIEDZIELE AUTOBUS CO 1,5 LUB DWIE GODZINY
Dodano: 19.11.2013 14:48    Przez: ~AAA
Nie przewraca się ludziom w dupach... Były wcześniej i każdy mógł wszędzie dojechać a mzk ciągle zmienia te rozklady... Niedługo to w tym Koninie żadnych autobusów nie będzie i już wgl nikt tyłka z domu nie ruszy a do szkoły pieszo bedziemy chodzic..
Dodano: 19.11.2013 15:09    Przez: ~mika
Jak bys zauwazyła to Konin jet tak wielka metropolia ze naprawde na objechanie czy przejscie tego zajebistego miasta potrzebujesz pól dnia. Pozdrawiam DZIECI FERIO!
Dodano: 19.11.2013 15:33    Przez: ~LOLO
Zapłac za bilet 5 złoty do cie pod dom podwioza. Jak zauwazyłas litr ON (czytaj OLEJ NAPEDOWY) kosztuje srednio 5.40, wiec chcesz jezdzic to zapłac na bilet 5.40. PROSTE!
Dodano: 19.11.2013 15:35    Przez: ~PILOT
nie dziwota na kazda rodzine po 2 rzechy przypadaja a co na paliwo nie ma
Dodano: 19.11.2013 19:33    Przez: ~gaz
52 na poznańską lub dać nową linie. Ponad to miasto umieściło urzędy na zakładowej to powinni zadbać aby mieszkańcy mogli dojechać z każdego osiedla bez przesiadek.
Dodano: 19.11.2013 15:37    Przez: ~JW
to popros by specjalnie dla ciebie umiescili urzedy obok twojego domu albo na twojej ulicy, bo ty masz problem z przejsciem 600m . bo ci tłuszcz oblał jaja i nie mozesz chodzic
Dodano: 19.11.2013 15:55    Przez: ~nerka
Z poznanskie na zakładowa to jezdzi 64 a nie 52, wiec nie rozumie twoich spin
Dodano: 19.11.2013 19:19    Przez: ~olga
warze 70 kg więc o tłuszcz trudno a w odróżnieniu od ciebie myślę nie o sobie lecz o innych zwłaszcza o osobach starszych i niepełnosprawnych, ja puki co mam jeszcze trochę siły i daję radę z dostaniem się w wiele miejsc bez MZK. Poza tym trochę kultury nie obrażaj SAMOLUBIE. Widzę, że najwięcej do powiedzenia maja osoby, których cała sprawa nie dotyczy. Co do wyliczania metrów to może się spotkamy i pomierzymy a wtedy będzie si jeden z drugim wypowiadał.
Dodano: 20.11.2013 12:38    Przez: ~JW
Fajnie, to ludziom z pod konińskich miejscowości pozabierali, bo się nie opyla niby, a tutaj problem wielki. Walnijcie się w łepetyny ludzie i przemaszerujcie te 300,400 metrów. Jak to społeczeństwo ma być potem zdrowe? Sam często chodzę pieszo jak tylko mogę i nie narzekam. Wiem, że robota, szkoła i człowiek nie chce z rana maszerować ani metra, ale inni mają gorzej jak ktoś już tutaj napisał. Chętnie by się z wami zamienili. Dojście kilkuset metrów w dłuższej perspektywie może wam naprawdę pomóc.
Dodano: 19.11.2013 15:43    Przez: ~nieograniczony
dokładnie. Ludziom z osciennych gmin pozabierali autobusy, za bilety placili jak za zboze i jakos ci ludzi nie narzekaja. Tylko smierdzace nugusy z miasta maja wiecznie zle. Dojezdzaj samochodem do pracy to sie dowiesz ile kosztuje paliwo i amortyzacja samochodu, Tepe pały!
Dodano: 19.11.2013 15:52    Przez: ~aga
MZK jeździło do innych gmin bo tam gminy dopłacały MZK za kursy! Jak gmina wycofała opłaty dla MZK to już tam nie jeżdżą. Został PKS z normalnymi biletami lub PKS z biletami dofinansowanymi przez gminę.
Dodano: 19.11.2013 18:23    Przez: ~aaa
a ja sie ciesze ze moge jezdzic z młodymi ciasteczkami kierowcami... bardzo dobrze ze Dyrektor MZK stawia na młodych a nie na emerytów z grupa inwalidzka!!!
Dodano: 19.11.2013 16:06    Przez: ~misia kasia
teraz jest super ze 52 jedzie przez spółdzielców bo nie muszę z Makowej ciskać na Poznańską jak i wielu z moich bloków. - nic nie zmieniać !!!
Dodano: 19.11.2013 16:13    Przez: machnik
Panie Dyrektorze MZK a co z 53 , kiedy powroci na stara trase . Niech pan choc pomysli o nas , mieszkancach Wladzimirowa itp. , bo przedstawiciele gminy o nas zapomnieli. Nie ma narazie wyborow wiec cicho, dopiero przed wyborami beda podawac swe lapki na powitanie , jak pieski w d...e wchodzic , ale juz ludzie sie przekonali . Wiec Dyrektorze w panu nadzieja.
Dodano: 19.11.2013 16:57    Przez: ~Pozdrawiam
1 z 3
123>>