Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17999) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Wiec dla Ukrainy

Dodano: 24.02.2014 15:52
Źródło: LM.pl

Konin solidarny z Ukrainą? Niestety póki co tylko w środowiskach politycznych.

Na placu przed byłymi domami towarowymi Centrum miał powstać Koniński Majdan. Na wiecu solidarności z Ukrainą zjawili się tylko jego organizatorzy, czyli garstka członków Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej. – Może słabo to rozreklamowaliśmy. Samo to, że ludzie zerkają to już coś robi – mówi Zofia Itman, radna PiS.

Ci, którzy się pojawili na wiecu podkreślali, że chcą zademonstrować swoje poparcie. – Chcemy pokazać, że jesteśmy z nimi. Wspieramy walkę o wolność i godność człowieka – mówi Krystyna Leśniewska.

Wolna Ukraina zdaniem radnej Itman przysłuży się Polsce. – W naszym interesie jest wspieranie dążeń do wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. Będziemy bezpieczniejsi – mówi Zofia Itman.

Radna PiS zamierza podczas najbliższej sesji wnioskować o przeznaczenie środków z budżetu Konina na pomoc dla Ukrainy. Natomiast konińska Platforma Obywatelska ruszyła z akcją „Jedno euro dla Majdanu”. Numer rachunku, na który można wpłacać pieniądze jest dostępny w biurze posła Nowaka. A do biura senatora Ireneusza Niewiarowskiego można przynosić wszystko co mogłoby się przydać Ukraińcom, np. bandaże, czy koce. 

  • Wiec dla Ukrainy
  • Wiec dla Ukrainy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MAJDAN POTRZEBNY JEST W KONINIE ŻEBY ZMIENIĆ TO SKORUMPOWANE MIASTO
Dodano: 24.02.2014 16:23    Przez: ~XYZ
TERAZ TO SOBIE JAJA ROBICIE PRZEZNACZCIE KASĘ Z BUDŻETU DLA NAS POLAKÓW A NIE NA UKRAINĘ TO JEST CHORE TUSK TEŻ CHCE TAM DAĆ KASĘ A O NAS SNOBY POLAKACH JUŻ NIE MYŚLĄ — LEPIEJ TAM DAĆ NIŻ POLAKOM ALE NASZ KRAJ I NASI RZĄDZĄCY SĄ BOGACI I WIELKODUSZNI ALE DLA INNYCH !!!! ŻAL ZE NIE CHCĄ DAĆ Z WŁASNEJ KASY !! A UKRAINĘ MOŻEMY WSPIERAĆ DUCHEM ONI BY NAM NIE DALI NIC !!!
Dodano: 24.02.2014 16:18    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
MASZ RACJĘ W CAŁYM ZNACZENIU TRZEBA TĄ BANDĘ RZĄDZĄCĄ WYKOPAĆ OD KORYTA NAJLEPIEJ DO MOSKWY LUB SYBIR !!!!
Dodano: 24.02.2014 16:32    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
O co tu chodzi Polacy aby dostać się do specjalisty czekają 2-3 lata a tu 1000 miejsc w szpitalach za pieniądze NFZ dla Ukraińców, bieda w kraju a oni pomoc na Ukrainę chcą słać może te biedne patałachy z PiS, PO, SLD i innych partii ze swoich wyślą dotyczy to też tych bezradnych z Konina!!!!
Dodano: 24.02.2014 17:08    Przez: ~Marek
avatar Che,he.Czerwone świnie, złodzieje i pachoły Rosji na samą myśl o majdanie sr..ją w pory.Ukraińcy na pewno rozliczą wszystkich złodziei i zbrodniarzy, mimo usilnych starań Radka zdradka żadnej grubej kreski jak u nas na szczęście dla Ukrainy nie będzie. Ale czerwońcy i ruskie pachoły nie potrzeba rewolucji by was rozliczyć.Nadchodzą wybory i nic nie zatrzyma rozliczeń choć minęło już 25 lat grabieży narodu, pogardy, złodziejstwa i zbrodni na prawdziwej elicie nardu.Ruskie serwery tym razem nie będą liczyć głosów.Czasem żałuję iż jesteśmy narodem cywilizowanym i katolickim , wszak za takie zbrodnie na Narodzie karą powinna być śmierć.Cóż z Boskimi Przykazaniami się nie polemizuje.Idą zmiany , wielu po wyborach się obudzi i pozna co to jest praworządność.Nie zostanie ani jeden sędzia , prokurator, urzędnik państwowy.Wszystko to zdegenerowane oparte na korupcji i nepotyzmie środowisko zostanie wypalone gorącym żelazem.
Dodano: 24.02.2014 18:22    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

GOODBYE LENIN WTF
Dodano: 24.02.2014 17:09    Przez: ~Janukowycz
Licheń też ostatnio się solidaryzował. Na 5000 zł do tyłu
Dodano: 24.02.2014 17:22    Przez: ~Banda
Panowie i szlachta, czy kiedykolwiek byli tacy na ukrainie? dokąd oni się pchają. Nie widzą, że polskę buldożery wkrótce rozplantują.
Dodano: 24.02.2014 17:29    Przez: ~Car
Trzeba być albo chorym albo głupcem - bez znajomości historii - żeby utożsamiać się i wrzeszczeć głośno o Majdanie i pomocy dla Ukraińców , którzy otwarcie żądają zwrotu od Polski ziem np. Przemyśla i przywołują swoich bohaterów jak Stefana Banderę —- morderców dziesiątek tysięcy Polaków !!!Ale czego można oczekiwać od p. Itman czy sekretarza Białkowskiego !
Dodano: 24.02.2014 18:07    Przez: ~Trzeźwy
mam pytanie dlaczego na Majdanie są flagi czerwono-czarne tzw banderowcy i to min dla nich mają być kierowane te pieniądze,ktoży mordowali polaków?
Dodano: 24.02.2014 18:09    Przez: ~gosć
Wyżej się nie dało pokazać tej reklamówki z BP ?
Dodano: 24.02.2014 18:10    Przez: ~Jadący 61
a ludzie w szpitalach i na ulicach Polski umierają bo nie ma pieniędzy NFZ
Dodano: 24.02.2014 18:26    Przez: ~ON
Przez zwykłą ciekawość zapytam, czy to wszyscy działacze pisu-aru w koninie? Jakoś jest ich trochę mało, więc jak wygrają wybory skoro do rady ich zabraknie(co drugie krzesło wolne, dla plebanka). Szanowni mieszkańcy zapamiętajcie te zakazane uśmiechy, i koniecznie na nie zagłosujcie-będzie ubaw jak ...... .
Dodano: 24.02.2014 18:39    Przez: ~Krewa
Pis przebiera nozkami i robi co moze zeby polakow otumanic. Haslo przewodnie to : CIEMNY LUD TO KUPI jak powiedzial kiedys Kurski
Dodano: 24.02.2014 18:47    Przez: ~aga
Elita narodu, to takie coś jak;itman, kobrzycki, tow białkowski i kameleon waszkowiak, czy jeszcze kogoś dodacie. Tomaszek k, to albo jest codziennie nawalony, albo bardzo chory i ta choroba przez niego przemawia.
Dodano: 24.02.2014 18:51    Przez: ~anty kobrzycki
3 z 8
<<12345678>>