Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18122) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Wiec dla Ukrainy

Dodano: 24.02.2014 15:52
Źródło: LM.pl

Konin solidarny z Ukrainą? Niestety póki co tylko w środowiskach politycznych.

Na placu przed byłymi domami towarowymi Centrum miał powstać Koniński Majdan. Na wiecu solidarności z Ukrainą zjawili się tylko jego organizatorzy, czyli garstka członków Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej. – Może słabo to rozreklamowaliśmy. Samo to, że ludzie zerkają to już coś robi – mówi Zofia Itman, radna PiS.

Ci, którzy się pojawili na wiecu podkreślali, że chcą zademonstrować swoje poparcie. – Chcemy pokazać, że jesteśmy z nimi. Wspieramy walkę o wolność i godność człowieka – mówi Krystyna Leśniewska.

Wolna Ukraina zdaniem radnej Itman przysłuży się Polsce. – W naszym interesie jest wspieranie dążeń do wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. Będziemy bezpieczniejsi – mówi Zofia Itman.

Radna PiS zamierza podczas najbliższej sesji wnioskować o przeznaczenie środków z budżetu Konina na pomoc dla Ukrainy. Natomiast konińska Platforma Obywatelska ruszyła z akcją „Jedno euro dla Majdanu”. Numer rachunku, na który można wpłacać pieniądze jest dostępny w biurze posła Nowaka. A do biura senatora Ireneusza Niewiarowskiego można przynosić wszystko co mogłoby się przydać Ukraińcom, np. bandaże, czy koce. 

  • Wiec dla Ukrainy
  • Wiec dla Ukrainy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MAJDAN POTRZEBNY JEST W KONINIE ŻEBY ZMIENIĆ TO SKORUMPOWANE MIASTO
Dodano: 24.02.2014 16:23    Przez: ~XYZ
TERAZ TO SOBIE JAJA ROBICIE PRZEZNACZCIE KASĘ Z BUDŻETU DLA NAS POLAKÓW A NIE NA UKRAINĘ TO JEST CHORE TUSK TEŻ CHCE TAM DAĆ KASĘ A O NAS SNOBY POLAKACH JUŻ NIE MYŚLĄ — LEPIEJ TAM DAĆ NIŻ POLAKOM ALE NASZ KRAJ I NASI RZĄDZĄCY SĄ BOGACI I WIELKODUSZNI ALE DLA INNYCH !!!! ŻAL ZE NIE CHCĄ DAĆ Z WŁASNEJ KASY !! A UKRAINĘ MOŻEMY WSPIERAĆ DUCHEM ONI BY NAM NIE DALI NIC !!!
Dodano: 24.02.2014 16:18    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
MASZ RACJĘ W CAŁYM ZNACZENIU TRZEBA TĄ BANDĘ RZĄDZĄCĄ WYKOPAĆ OD KORYTA NAJLEPIEJ DO MOSKWY LUB SYBIR !!!!
Dodano: 24.02.2014 16:32    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
O co tu chodzi Polacy aby dostać się do specjalisty czekają 2-3 lata a tu 1000 miejsc w szpitalach za pieniądze NFZ dla Ukraińców, bieda w kraju a oni pomoc na Ukrainę chcą słać może te biedne patałachy z PiS, PO, SLD i innych partii ze swoich wyślą dotyczy to też tych bezradnych z Konina!!!!
Dodano: 24.02.2014 17:08    Przez: ~Marek
avatar Che,he.Czerwone świnie, złodzieje i pachoły Rosji na samą myśl o majdanie sr..ją w pory.Ukraińcy na pewno rozliczą wszystkich złodziei i zbrodniarzy, mimo usilnych starań Radka zdradka żadnej grubej kreski jak u nas na szczęście dla Ukrainy nie będzie. Ale czerwońcy i ruskie pachoły nie potrzeba rewolucji by was rozliczyć.Nadchodzą wybory i nic nie zatrzyma rozliczeń choć minęło już 25 lat grabieży narodu, pogardy, złodziejstwa i zbrodni na prawdziwej elicie nardu.Ruskie serwery tym razem nie będą liczyć głosów.Czasem żałuję iż jesteśmy narodem cywilizowanym i katolickim , wszak za takie zbrodnie na Narodzie karą powinna być śmierć.Cóż z Boskimi Przykazaniami się nie polemizuje.Idą zmiany , wielu po wyborach się obudzi i pozna co to jest praworządność.Nie zostanie ani jeden sędzia , prokurator, urzędnik państwowy.Wszystko to zdegenerowane oparte na korupcji i nepotyzmie środowisko zostanie wypalone gorącym żelazem.
Dodano: 24.02.2014 18:22    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

A gdzie puszka? Na piwo może uzbierają...
Dodano: 25.02.2014 11:08    Przez: ~pusz
Puszka będzie jak piwo wypiją. Piwo wypiją jak w puszce się uzbiera. Ukraińskie piwo mi nie smakuje.
Dodano: 25.02.2014 13:38    Przez: ~912
Jeszcze dajcie im prace i mieszkania w polsce i będzie super cacy. A co tam że polacy młodzi nie mają żadnych szans na dobrą pracę i własne mieszkanie, a o kolejkach w służbie zdrowia już nie wspomne, ale prosze bardzo: Ukraińców przyjmiecie z otwartymi rekoma w trybie natychmiastowym. Tak traktuje państwo polskie własnego obywatela. DZIĘKUJEMY "POLSKO" !I co kto pójdzie teraz zagłosować na kolejne wybory? Przecież tu nei ma na kogo nawet głosować. Sprzedadzą nas przy każdej okazji, macie teraz przykład. A pani radna PiS niech rozdaje swoje pieniążki, a nie nasze, ok?!
Dodano: 25.02.2014 11:21    Przez: ~masakracja
Jak swiat swiatem to ukrainiec nie bedzie Polakowi bratam.Czy sie komu podoba czy nie.Władek Putin niech zyje sto lat i tak wyglada jak na zamknieciu Igrzysk.Gorbaczow rozlozył Rosje na łopadki czałe szczescie ze jas Władys.Nie nawidze jankesów tych zbrodniarzy mordują ludzi na całym swiecie w imie zgniłej demokracji.
Dodano: 25.02.2014 12:43    Przez: ~JA
pan B,czyli SEKRETARZ POP PZPR-BIAŁKOWSKI robi to,co mu każą,i jeszcze ma tak głupią minę,jakby wiedział,oco chodzi. Na szczęście nie wie.....
Dodano: 25.02.2014 13:14    Przez: ~zx
Zdziwiony że żarcia na tej imprezce nie ma, może w nagrodę sickersa od Itmannn dostanie?
Dodano: 25.02.2014 22:20    Przez: ~krejzi
Z tego wynika ze i my wkrotce wyjdziemy na ulice,oby nie bylo krwi.
Dodano: 25.02.2014 14:10    Przez: ~wera
ZAMIAST POMAGAĆ POLAKOM BO JEST CIĘŻKO TO WYSYŁAJA PACZKI NA UKRAINE SMIESZNE
Dodano: 25.02.2014 15:18    Przez: ~ZAINTERESOWANY
wstyd dla KONINA I TYCH PAROBKÓW KOMUNY JESTEŚMY POLAKAMI I NAJPIERW POSPRZĄTAJMY SWOJE PODWÓRKO CO NAS OBCHODZI UKRAINA U NAS BEZROBOCIE TO 20 PROCENT A NIE JAK MÓWIĄ MEDIA TAKI MAJDAN TO MY POWINNIŚMY ZROBIĆ U NAS W KRAJU BEZ PERSPEKTYW
Dodano: 25.02.2014 16:53    Przez: ~PATRYJOTA
avatar z kim chcesz zrobić koniński Majdan jak wszystkich młodych ,silnych i zdolnych wygoniono z miasta.Zostały sme pociotki,i emeryci mikicyjno partyjnii.Wszak gdyby Putin im dał kopiejkę to by zrywali tobie paznokcie , miażdżyli jądra itp.Całując go niestannie w du.....ę.Całe pokolenia żyły z Rosji , z gnębienia Polaków z donoszenia na nich , ze zbroni . Wybór pachołów Rosji na radnych, byłego Płatnego Zdrajcy Pachołka Rosji na prezydenta miast tudzież SB-ciego kapusia,, Aktora '' to chyba dosyć przykładów.
Dodano: 25.02.2014 20:19    Przez: Tomasz Kobrzycki
Tomaszu Kobrzycki - masz ładną chorągiewkę na tym zdjęciu. Ale po wyrazie twarzy nie wyglądasz na myślącego. I to się potwierdza w twoich wpisach.
Dodano: 25.02.2014 22:17    Przez: ~sdrp
W 1939 roku Grodno prawie 60 tysięcy mieszkańców, wśród których przeważali Polacy (60%) i Żydzi (37%), przy nieznacznym udziale procentowym Litwinów i Białorusinów (3%). Powstały Kresowa Fabryka Rowerów i Motocykli „Niemen”, Zakłady Graficzne, Fabryka Wyrobów Introligatorskich, browary Margolisa, Słuckiego, Dojlidy. Jako ważny ośrodek kultury polskiej na Kresach, Grodno szczyciło się szeregiem szkół i bibliotek. Miasto miało dwa stałe teatry oraz Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Historyczne, które założył Józef Jodkowski. W mieście działało harcerstwo. Powstał także ogród zoologiczny. W 1929 odsłonięto pomnik Elizy Orzeszkowej, a w 1930 zbudowano nowy most przez Niemen. 20 września 1939 do Grodna wtargnęły kolumny czołgów Armii Czerwonej, próbując zdobyć miasto z marszu, rozpoczęła się obrona Grodna. Polscy żołnierze, którymi dowodził gen. Józef Olszyna-Wilczyński wspomagani przez cywilnych ochotnik ...
Dodano: 25.02.2014 21:17    Przez: bazyliszek
KOTLET - ale masz fajnych kolegów i koleżanki. Co już cała twoja drużyna?
Dodano: 25.02.2014 22:23    Przez: ~harcmistrz
ale mordy ja pier***e, do tego ścisk, że palca nie wciśniesz...