Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20581) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 3oC
Jutropogoda
6 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (0)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Przydatna wiedza konsumencka

Dodano: 14.04.2014 09:09

Zofia Pydyńska z II Liceum w Koninie zajęła pierwsze miejsce w X finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, który odbył się Poznaniu.

Konin reprezentowali tam: Zofia Pydyńska i Emilia Woś z II Liceum oraz Mateusz Augustyniak z Zespołu Szkół im. M. Kopernika. Pierwsze miejsce zajęła Zofia Pydyńska, a Mateusz Augustyniak znalazł się wśród osób wyróżnionych. Wysoką lokatę uzyskała również Emilia Woś. Tym samym w klasyfikacji drużynowej, po raz kolejny najlepszym powiatem w Wielkopolsce okazał się Konin, który zdobyło puchar prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie.

Do X finału olimpiady zakwalifikowało się 66 uczniów z 19 powiatów wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Finaliści zmierzyli się z testem składającym się z 75 pytań jednokrotnego wyboru, z których większość stanowiły pytania kazusowe, głównie z zakresu znajomości przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego, sprzedaży konsumenckiej, ubezpieczeń, usług turystycznych, prawa bankowego i kodeksu cywilnego.

 

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

MAJĄC PRAWO ,,KONSUMENCKIE'' SPRZEDAJE ,,SIĘ'' ZUPY MIĘSNE W KTÓRYCH MIĘSA ,SIĘ NIE DAJE ?. OPAKOWANIA NAPCHANE POWIETRZEM . 1 LIR MLEKA POMNIEJSZONY O 10 PROCENT ZAWARTOŚCI , BO MOŻNA NAPISAĆ 1 LITR . MOŻE TO PRZEZ TO ,ŻE ELITY SŁUŻBA NIE, ZGŁASZA PANOM . PRZEMĘCZONY LÓD W WOLNYCH CHWILACH MARZY O PIWIE ,MIŁOŚCI PODCZAS STOSUNKU ,ROZRYWCE PRZY STOLE ,NAGIEJ TANCERCE ? . ...
Dodano: 14.04.2014 23:08    Przez: ~G

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.