Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDla więzionych za przekonania

Dla więzionych za przekonania

Dodano: , Żródło: PWSZ Konin
Dla więzionych za przekonania

Maraton pisania listów w obronie więzionych za przekonania już po drugi organizują studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Maraton pisania listów w obronie więzionych za przekonania już po drugi organizują studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

- Komu nie są obojętne losy ludzi więzionych za przekonania, może wstąpić wieczorem 11 grudnia do budynku uczelni przy ul. Przyjaźni i napisać apel w obronie jednej z siedmiu wybranych osób – informuje Monika Wojciechowska z konińskiej PWSZ.

Dzięki listom pisanym przez ludzi na całym świecie co roku udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilku lub kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W tym roku są to między innymi aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli i Chelsea Manning ze USA, która przekazywała serwisowi Wikileaks niejawne materiały rządowe. ‒ Włączamy się do tego maratonu i zachęcamy nie tylko studentów, ale też mieszkańców Konina ‒ mówią Agnieszka Maćkowiak i Sylwia Chojnacka ze Studenckiego Koła Naukowego „Cooltura”.

Akcja rozpoczyna się o godzinie 19 i potrwa do północy. Uwaga! Dla „maratończyków” otwarte będzie boczne wejście od ul. Wyszyńskiego. Historie osób, w obronie których można w tym roku apelować, będą dostępne na miejscu. Listy powinny być krótkie i proste. ‒ Mamy papier, mamy długopisy i służymy pomocą językową, gdyby ktoś chciał napisać list po angielsku ‒ zapewniają studentki anglistyki.

Dla podgrzania atmosfery maratonu będzie muzyka na żywo. Wystąpią: Szczepan PAX, Łysy, zespół złożony ze studentów Katedry Filologii oraz Mariusz Urbaniak, wokalista znany m.in. z udziału w programie telewizyjnym „Bitwa na głosy” w 2012 roku.

‒ Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych ‒ apeluje Amnesty International.

Maraton jest akcją ogólnoświatową, ale pomysł narodził się w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International w 2001 roku. ‒ Dziś uważany jest za istotny wkład Polski w globalną świadomość Amnesty International ‒ czytamy na stronie organizacji.

Dla więzionych za przekonania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole