Dzisiaj jest środa 23 października 2019, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18179) SPORT FORUM FIRMY (5391) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Zastępca wraca do gabinetu

Dodano: 10.12.2014 10:43
Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Od dzisiaj Józef Nowicki już oficjalnie ma zastępcę. Ponieważ wraz z objęciem tego stanowiska Sławomir Lorek przestanie być radnym, jego miejsce zajmie Witold Nowak.

Bez dziennikarzy, kamer i błysków fleszy prezydent Józef Nowicki wręczył dzisiaj Sławomirowi Lorkowi akt powołania go na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych, które piastuje już od dwóch lat, to jest od chwili zawarcia w Koninie koalicji SLD i PO. Wiadomość nie jest zaskoczeniem, bo w podpisanej dwa dni temu nowej, powyborczej umowie koalicyjnej zapisano, że to Platforma Obywatelska obsadzi to stanowisko. Było raczej przesądzone, że wskaże Sławomira Lorka, który pełni tę funkcję już od dwóch lat, to jest od chwili podpisania przez obie partie pierwszej umowy o współpracy.

Wciąż nie wiadomo, kto obejmie stanowisko drugiego zastępcy prezydenta ds. gospodarczych, które – jak wynika z poniedziałkowej umowy - obejmie osoba zaakceptowana przez obie strony PO i SLD. Przez minione cztery lata zajmował je Marek Waszkowiak z PiS.

Ponieważ z chwilą objęcia stanowiska zastępcy prezydenta Sławomir Lorek złoży mandat radnego, nowym radnym na jego miejsce zostanie Witold Nowak, który uzyskał trzeci wynik (209 głosów) wśród kandydatów PO w tym okręgu, po Sławomirze Lorku (682 głosy) i Marku Cieślaku (457 głosów).

  • DSC_6245
  • Zastępca wraca do gabinetu
  • Zastępca wraca do gabinetu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo Nam przykro Panie Prezydencie że dokonał Pan takiego wyboru. Pan Lorek jest najbardziej pyszałkowatą osobą jaką znamy. Z tym panem nie ma dyskusji i dialogu. On zawsze wie najlepiej.
Dodano: 10.12.2014 12:32    Przez: ~Konińska Oświata
To są chyba kpiny! Biedni nauczyciele i dyrektorzy....
Dodano: 10.12.2014 11:01    Przez: ~Ola
Panie Prezydencie Słąwku ! Pańskie powołanie ma wice prezydenta przyjmujemy z uszanowaniem woli wyborców, ale chwilowo powstrzymujemy się z gratulacjami. Prosimy o przeanalizowanie kolejnych budzetów miasta w tym podczas trwania Pańskiej Kadencji. Niestety upokarzająco niskie są nakłady na wyposażenie szkół. Obdarte ławki, stare niewygodne krzesła, infrastruktura techniczna i informatyczna mocno zestarzała. Konin negatywnie wyróżnia się na tle innych miast. Życzymy Panu nie tylko trwania na urzędzie v-ce prezydenta w duchu poprawności politycznej, ale skuteczności w zabieganie w mądrym gospodarowaniu środkami publicznymi. Kolejne oszczędności na szkolnictwie - jeśli Pański Klub PO nie zobaczy lawiny potrzeb szkół będą dla Pana kompromitacją. Prosimy o tym pamiętać także, a zwłaszcza na wysokości urzędu.
Dodano: 10.12.2014 11:17    Przez: ~Nauczyciele i Rodzice ...
Dlaczego LM nie informuje o pewnym incydencie autorstwa jednego z byłych kandydatów na Prezydenta m. Konina podczas ślubowania obecnego Prezydenta m. Konina?
Dodano: 10.12.2014 11:34    Przez: ~Lok.
To za to, że w kampanii latał z ulotkami i długopisami Waszakowej? Czy za co??
Dodano: 10.12.2014 11:02    Przez: ~Precz_ze_zdrajcą

KOMENTARZE

Jest bo jest. Zero aktywności. Nie kojarzę ani jednego przedsiewzięcia p. Lorka jako wiceprezydenta, służacego mlodziezy, nauczycielom o dzałaniu szkół nie wspomnę. Równie dobrze na to stanowisko moglibyście wstawić konia Nerona.
Dodano: 11.12.2014 13:44    Przez: ~zer
`zer - LUDZIE CZY WYSCIE POWARIOWALI wezcie sie w koncu do roboty i pokazcie na co was stac krytykujecie wszystko i wszystkich mozg wam sie wylaczyl potrzebujecie wstrzasu aby zadzialal i tego tobie w szczegolnosci zycze. DO ROBOTY NIEROBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 11.12.2014 15:35    Przez: ~normalna
Sadze ze nastepnym bedzie Pani Streker-Dębińska- i bardzo fajnie
Dodano: 11.12.2014 15:40    Przez: ~wyborca
MOJE GRATULACJE PANIE LOREK PRZEWIDZIALAM TO SERDECZNIE POZDRAWIAM MARZY MI SIE ABY ZA PARE LAT TO PAN BYL PREZYDENTEM KONINA!!!!
Dodano: 11.12.2014 15:46    Przez: ~AGA
Łooo ale marzenia.
Dodano: 11.12.2014 16:22    Przez: ~Do Aga
~do aga - JESTEM JASNOWIDZEM TAK JAK PRZEWIDZIALAM TAK JEST MARZENIA SIE SPELNIAJA TYLKO TRZEBA W NIE WIERZYC!
Dodano: 11.12.2014 18:19    Przez: ~AGA
A co tam robi Ulka ... emerytowanych nauczycieli wysyła na emerytury a sama z prezydentem zajmują wolne etaty !!! A podobno przykład idzie z góry ...
Dodano: 13.12.2014 16:58    Przez: ~baczny obserwator
Emerytka Ulka i emerytka jej zastępca E. Pogodska (70 lat) dobrze się mają, oj bardzo dobrze. Ciepła w urzędzie posadka
Dodano: 14.12.2014 23:36    Przez: ~ciepełko
Bardzo przyzwoity Człowiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiem, nie mam koneksji politycznych, ale pomógł swoim zaangażowaniem w bardzo trudnej sytuacji.
Dodano: 13.12.2014 20:01    Przez: ~Anna
4 z 4
<<1234