Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020, imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16761) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
31 / 22oC
Jutropogoda
29 / 21oC
Pojutrzepogoda
27 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (5)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

"Tańczące trzewiczki", czyli wielkopolski festiwal tańca

Dodano: 28.04.2015 08:17

Aż 49 zespołów można było zobaczyć podczas szóstej edycji Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki” w Ślesinie. 

W Gimnazjum w Ślesinie zaprezentowały się formacje m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Odolanowa, Poznania, Ślesina, Konina, Sierakowa, Wilczyna, Brzeźna i Sompolna. Komisja artystyczna bardzo wysoko oceniła występujących, podkreślając doskonałe pomysły choreograficzne, technikę wykonawczą i estetykę kostiumów. Uwagę przykuwały choreografie oparte na tańcu współczesnym. Poza tym na parkiecie królował hip-hop, nie zbrakło także breakdance’u i układów wykorzystujących disco dance. Najwyższe uznanie jurorów zdobył zespół „Centrum” reprezentujący Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, który otrzymał Grand Prix Festiwalu.

Zmagania uczestników reprezentujących 3 kategorie wiekowe (7-11 lat, 12-15 lat i 16-19 lat) oceniali: Krystyna Frąckowiak z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu (dyplomowany nauczyciel tańca klasycznego, współczesnego i jazzowego), Jacek Owczarek – wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, założyciel Pracowni Fizycznej, tancerz i choreograf, Wiesława Wolna - założycielka, instruktorka i choreografka Studia Tańca Rytmix w Koninie.

W najmłodszej kategorii wiekowej (7-11 lat) jury przyznało wyróżnienia następującym zespołom: BRZDĄCE z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, FLIPS z Odolanowskiego Domu Kultury, PEREŁKA z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, HI DEF Kids z Ostrów Dance Academy, FROM THE TOP KIDS z Konińskiego Domu Kultury. III miejsce zajęła FRAJDA z Frajda Studio Tańca i Domu Kultury w Pleszewie, II miejsce - CAŁKIEM NIEŹLE ze Studia RAMPA DANCE w Poznaniu i I MIEJSCE ex aequo - zespół BINGO z Odolanowskiego Domu Kultury i FART IIIa ze Szkoły Tańca i Baletu FART w Koninie.

W kategorii 12-15 lat wyróżniono: ZYG ZAK z Odolanowskiego Domu Kultury, WISIENKI 2 z Sierakowskiego Ośrodka Kultury, HI DEF z Ostrów Dance Academy, GAMA JUNIORZY z Gminnego Ośrodka Kultury. III miejsce przypadło Zespołowi FROM THE TOP SQUAD z Konińskiego Domu Kultury, II miejsce zespołowi FART IIa ze Szkoły Tańca i Baletu FART w Koninie i I miejsce Zespołowi HITY 2 ze Studio RAMPA DANCE w Poznaniu.

W najstarszej kategorii (16-19 lat) I miejsca nie przyznano. II miejsce zajął zespół FART I ze Szkoły Tańca i Baletu FART w Koninie, III miejsce GAMA z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, a wyróżnienia zdobyli: KLIK z Odolanowskiego Domu Kultury, WISIENKI 3 z Sierakowskiego Ośrodka Kultury i BEZ SPINY z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Festiwal charakteryzował się dużą różnorodnością: bogactwem kostiumów, wielością zastosowanych w choreografiach stylów tanecznych, jak również pomysłowością w opowiadaniu historii. Tym samym dla debiutujących zespołów i ich opiekunów był inspirującym i bardzo potrzebnym doświadczeniem.

Organizatorami Festiwalu byli: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum im. M. Kopernika w Ślesinie. Fundatorem głównej nagrody było Starostwo Powiatowe w Koninie.  

 

Fot. Beata Mazurek CKiS

 • "Tańczące trzewiczki", czyli wielkopolski festiwal tańca
 • "Tańczące trzewiczki", czyli wielkopolski festiwal tańca
 • trze3
 • trze4
 • trze5
 • trze6
 • trze7
 • trze8
 • trze9
 • trze10
 • trze11
 • trze12
 • trze13
 • trze14

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szybcy... Na fejsie Gmina Stare Miasto jest od soboty informacja...
Dodano: 28.04.2015 08:43    Przez: ~koniniak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.