Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17900) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)Miało być przełamanie, a było lanie. Górnik przedo ... (0)

Najpierw wiedzą, potem rządzą. Konkurs wiedzy o samorządzie

Dodano: 17.06.2015 10:10

Finaliści Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym rządzą dzisiaj w Dąbiu i gminie Powidz. Wczoraj w ZSEU w Żychlinie odbył się jego 22. finał.

Z ponad 3 tys. zgłoszonych uczniów, 480 wzięło udział w etapie powiatowym, który wyłonił po dwóch zwycięzców na finał wojewódzki. - Cieszy nas to, że finaliści konkursów rządzą później gminami, miastami, działają w samorządzie – powiedział Ireneusz Niewiarowski, prezes Towarzystwa Samorządowego, które jest organizatorem Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. - W jury tegorocznego konkursu zasiedli byli finaliści: Jakub Gwit - dziś wójt Gminy Powidz - oraz Tomasz Ludwicki, burmistrz Dąbia.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajął Jakub Rzepka z Gimnazjum w Pępowie (powiat gostyński), drugie Krzysztof Martin z Gimnazjum w Wyrzysku (powiat pilski) a trzecie Karolina Pakuła z Gimnazjum w Malanowie (powiat turecki). Kinga Augustyniak z Gimnazjum w Malanowie (powiat turecki) zajęła miejsce piąte, a Norbert Łętowski z Gimnazjum w Golinie (powiat koniński) - ósme.

  • Najpierw wiedzą, potem rządzą. Konkurs wiedzy o samorządzie
  • Najpierw wiedzą, potem rządzą. Konkurs wiedzy o samorządzie
  • Najpierw wiedzą, potem rządzą. Konkurs wiedzy o samorządzie
  • Najpierw wiedzą, potem rządzą. Konkurs wiedzy o samorządzie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Zapewne ci uczniowie wiedzą więcej niż większość radnych. Znam kilku ludzi, którzy dostali się do rad gminy, dla mnie to są zupełni oportuniści, nie ważne, pod jakim szyldem, nie ważne, z jakim programem, grunt, aby dorobić sobie do pensji, siedzieć cicho, słuchać starszych stażem, nie wychylać się, robić, co mi karzą. Brać kasę za nic.
Dodano: 17.06.2015 10:31    Przez: ~Podatnik
Głównym jurorem był zapewne Bin -Laden tylko nie wiem co on może oceniać?Chyba raczej niegospodarność .POmyje już się POlały i czuć smród do koła i żaden konkursik zorganizowany dla gminnych przekrentasów nic nie POmoże może tylko POkazać przepaść między fikcją a rzeczywistością.
Dodano: 17.06.2015 15:48    Przez: ~Q

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.