Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJakie fajerwerki na Sylwestra 2022?

Jakie fajerwerki na Sylwestra 2022?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jakie fajerwerki na Sylwestra 2022?
materiał promocyjny

Choć fajerwerki i pokazy pirotechniczne towarzyszą obchodom świąt państwowych, wielu imprezom miejskim, eventom firmowym oraz prywatnym przyjęciom i uroczystościom, to najbardziej kojarzą się z Sylwestrem i powitaniem Nowego Roku (więcej o wielowiekowej tradycji związanej z fajerwerkami można przeczytać tutaj: link. Tej nocy fajerwerki odpalane są nie tylko na placach miejskich i przy okazji zorganizowanych zabaw sylwestrowych. Pojawiają się na ulicach, parkingach i na prywatnych działkach.

Podczas pandemii fajerwerków w Sylwestra nie było wiele, szczególnie w przestrzeni publicznej. Po dwóch latach, w 2022 roku, znów odbywają się pokazy sztucznych ogni przy różnych okazjach. Zapewne więc w miastach i podczas zabaw sylwestrowych, ale też na prywatnych posesjach, pojawią się pokazy pirotechniczne. Pozostaje pytanie, co najlepiej sprawdzi się na powitanie Nowego Roku, czyli jakie fajerwerki na Sylwestra 2022 wybrać?

Fajerwerki na Sylwestra i Nowy Rok 2022/2023

Jakie fajerwerki na Sylwestra kupić? Zanim przejdziemy do rodzaju, zacząć należy od tego, że najlepiej dobrej jakości i ze sprawdzonych oraz pewnych źródeł. Profesjonalne firmy pirotechniczne prowadzące sprzedaż fajerwerków, mają fachową wiedzę i doświadczenie, oraz odpowiednie pozwolenia i certyfikaty. Dbają także o standardy bezpieczeństwa w kwestii przechowywania produktów pirotechnicznych. Muszą być nienaruszone, suche oraz nieprzeterminowane, żeby były bezpieczne i nie straciły swoich właściwości.

Fajerwerki na Sylwestra i nie tylko powinny mieć stosowne certyfikaty i atesty, oznaczenia CE i instrukcje w języku polskim, z informacjami o sposobie odpalania oraz ostrzeżeniach dotyczących bezpiecznego użytkowania. Pirotechnika dopuszczona i przeznaczona do sprzedaży powinna mieć też takie dane jak nazwa produktu i producenta. Najczęściej pirotechnika amatorska i fajerwerki do samodzielnego odpalania, nie wymagają dodatkowego pozwolenia od miasta przy organizacji pokazów sylwestrowych. Ważne, żeby produkty pirotechniczne mogły użytkować osoby, które nie muszą mieć przeszkolenia z obsługi pirotechniki.

Przy zakupach hurtowych, warto skorzystać z oferty dużych, całorocznych hurtowni fajerwerków (jak PyroTech), które zaopatrują sprzedawców sezonowych z promocjami i rabatami. Przy okazji posłużą pomocą co do działania oraz generowanego efektu przez sztuczne ognie, i poradzą jakie fajerwerki na Sylwestra 2022 wybrać. Dobrze, jeśli ich późniejsza dystrybucja nie wymaga dodatkowych pozwoleń.

Najpopularniejsze fajerwerki na Sylwestra 2022

Jak zauważają firmy i hurtownie zajmujące się całoroczną sprzedażą produktów pirotechnicznych, ich popularność jest mocno uzależniona od okresu w roku. Oczywiście zawsze szczyt sprzedaży przypada na okres sylwestrowy i noworoczny. Jakie fajerwerki są najpopularniejsze na Sylwestra? Największym wzięciem w tym okresie cieszą się wyrzutnie fajerwerków, które uświetniają sylwestrowe imprezy na terenie całej Polski. To jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o produkty pirotechniczne na Sylwestra.

Wyrzutnie fajerwerków na Sylwestra, czyli baterie wyrzutni rurowych wybierane są ze względu na bardzo spektakularny efekt. To najbardziej widowiskowy produkt pirotechnicznych. Wyrzutnie wystarczy umieścić na stabilnym podłożu, odpalić lont i odejść na bezpieczną odległość, żeby cieszyć się efektem wizualnym, zależnym od rodzaju i wielkości baterii. Wyrzutnie fajerwerków odpalane lontem to jedne z bezpieczniejszych produktów pirotechnicznych.

Wyrzutnie fajerwerków na Sylwestra 2022

Do wyboru są baterie wyrzutni fajerwerków o różnym kalibrze, liczbie, czasie trwania i intensywności wystrzałów oraz różnych efektach wizualnych.

Wyrzutnie fajerwerków na Sylwestra można podzielić według następujących parametrów (wszystkie ich rodzaje można dostać tutaj):

  • kaliber wyrzutni – najmniejszy to 0,5", największy dopuszczalny do użytkowania przez osoby bez uprawnień to 2",
  • liczba wystrzałów – wyrzutnie odpalane lontem mają od 8 do ponad 300,
  • intensywność wystrzałów – płynne i spokojne lub dynamiczne,
  • czas trwania wystrzałów – wolniejszy i dłuższy lub intensywny i krótki, zależny od ilości i odstępów pomiędzy wystrzałami, od kilku sekund do kilku minut,
  • efekty wizualne – zależne od rodzaju wystrzałów – pionowe, panoramiczne, przejściowe wybuchające na zmianę i zetki z efektami ruchomymi.
Rakiety na Sylwestra
Wyrzutnie na Sylwestra
Rzymskie ognie i baterie na Sylwestra
Czytaj więcej na temat:fajerwerki, sylwester
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole