Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJuż nie Półmaraton, a Festiwal Biegowy Złota Góra. Będzie trzeci dystans

Już nie Półmaraton, a Festiwal Biegowy Złota Góra. Będzie trzeci dystans

Dodano: , Żródło: LM.pl
Już nie Półmaraton, a Festiwal Biegowy Złota Góra. Będzie trzeci dystans
Bieg

Nie tylko półmaraton i bieg rekreacyjny, ale i dystans dziesięciu kilometrów będą mogli pokonać uczestnicy tegorocznej imprezy na Złotej Górze. Już nie Półmaratonu, lecz Festiwalu Biegowego, wydarzenie zmienia bowiem swoją nazwę.

Organizowany od dwóch lat Półmaraton Złota Góra rozrasta się. Do dotychczasowych dwóch dystansów w tym roku dojdzie trzeci – najpopularniejszy chyba wśród biegaczy-amatorów: dziesięć kilometrów. – Jakaś pula zawodników rezygnowała z naszej imprezy, bo półmaraton dla nich był za długi, a bieg rekreacyjny też nie jest dla nich, bo są na zupełnie innym poziomie – tłumaczy Adam Gapski, dyrektor wydarzenia. – To ukłon w stronę osób, które nie są w stanie przebiec 21 km. Nasza trasa jest dość ciężka. Te dziesięć kilometrów jest takim początkiem i zaprzyjaźnieniem się z półmaratonem.

Festiwal, a nie półmaraton

Z tego powodu impreza zmienia swoją nazwę – dotychczasowy Półmaraton Złota Góra staje się Festiwalem Biegowym Złota Góra. Trasa nowego biegu też wieść będzie przez najwyższy w regionie szczyt. Tak samo, jak w przypadku półmaratonu, biegacze na Złotej Górze znajdą się trzykrotnie. – Charakter biegu crossowego zostaje – mówi Adam Gapski. W ramach dziesięciokilometrowej trasy swoje oddzielne kategorie będą mieć leśnicy oraz chodziarze nordic-walking.

Pozostałe dwa biegi nie ulegną zmianie. Wciąż największym wyzwaniem będzie pokonanie 21 km na trasie półmaratonu. Dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem przeznaczony jest bieg rekreacyjny – po wejściu na Złotą Górę jego uczestników czeka około trzykilometrowy zbieg na stadion w Brzeźnie. Festiwal Biegowy, składający się już z trzech tras, będzie jedną z niewielu takich imprez w regionie środkowej Polski. – Poza Maratonem Łódzkim i imprezami poznańskimi nie ma takich wydarzeń. W naszym regionie w ogóle nie ma takiej imprezy – przyznaje Adam Gapski.

Łącznie dla zawodników przeznaczonych jest 560 miejsc: 200 w biegu rekreacyjnym, 160 w biegu na dziesięć kilometrów i 200 w półmaratonie. Jeśli zainteresowanie będzie większe organizatorzy mogą jeszcze zwiększyć pulę miejsc. Zapisy już wystartowały (można zgłosić się TUTAJ) i potrwają do 20 sierpnia. Nie będzie możliwości zgłoszenia się w dniu imprezy.

Znów wesprą małą Basię

W ramach festiwalu zorganizowany zostanie również piknik rodzinny, mający promować zdrowie odżywianie się dzieci. – Chciałbym, by te osoby wyszły z naszego pikniku z większą wiedzą na ten temat – mówi prof. Marek Pietryga z Fundacji im. dr. Erazma Pietrygi, jednego z organizatorów festiwalu. Podczas pikniku promowane mają być zabawy i gry podwórkowe: klasy, czy guma, wspomagające rozwój ruchowy dzieci.

Impreza będzie miała też, jak zawsze, charytatywny charakter. Wpisowe od uczestników biegu rekreacyjnego przeznaczone zostanie na leczenie małej Basi. Dziewczynka walczy o swój wzrok, a dzięki wsparciu finansowemu z poprzednich edycji biegów na Złotej Górze i opiece Fundacji im. dr. Erazma Pietrygi walka ta ma swoje wymierne, pozytywne rezultaty.

Tegoroczny Festiwal Biegowy Złota Góra odbędzie się 11 września.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole