Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKiepski początek wakacji. Ostrzeżenie IMGW i awaria wodociągu

Kiepski początek wakacji. Ostrzeżenie IMGW i awaria wodociągu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kiepski początek wakacji. Ostrzeżenie IMGW i awaria wodociągu
uwaga Konin

Deszczowy ostatni dzień roku szkolnego. Idąc po świadectwa, nie zapomnijcie zabrać parasoli.

Meteorolodzy IMGW w Poznaniu ostrzegają przed burzami z intensywnymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem. Prognozowane są też lokalnie opady gradu. Taka pogoda ma utrzymać się do popołudnia, więc na ostatni dzwonek w szkole warto zabrać ze sobą parasolkę. Pamiętajcie też, żeby przed wyjściem z domu powyłączać wszystkie urządzenia, które podczas burzy mogłyby ulec awarii.

Uważajcie też na drogach! Do tej pory konińska policja i straż pożarna nie odnotowały żadnych zdarzeń, ale kierowcom przypominamy, że na mokrej jezdni droga hamowania się wydłuża. Deszcz to nie jedyne co może was spotkać dziś na konińskich drogach. Na ul. Przemysłowej i Chełmońskiego trzeba liczyć się z utrudnieniami związanymi z naprawą studni kanalizacyjnych i wymianą nawierzchni jezdni. Na czas robót wyłączona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ul. Matejki. Wyjazd z osiedla jest zamknięty, a Zarząd Dróg Miejskich radzi korzystanie z ul. Leśnej.  

Mieszkańcy Gosławic powinni czym prędzej napełnić wodą wiadra, butle i dzbanki. Koniński PWiK zajmować się będzie naprawą awarii wodociągu na ul. Spacerowej. W związku z tym od godz. 7:30 do 14:00 bez wody zostaną mieszkańcy ulic: Spacerowej, Letniej, Wczasowej, Wieruszewskiej nr 1 i 8, Staffa od nr 40 do 48 oraz Jędrzejewskiego od nr 88 do 92 oraz 101 do 105. Gdyby ktoś nie zdążył zadbać o zapasy wody to w okolicy cmentarza zostanie podstawiona cysterna.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole