Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja odnotowała próby oszustw telefonicznych. 

LM.plWiadomościKino dla każdego. Z nominacją do Oscara już "za rogiem"

Kino dla każdego. Z nominacją do Oscara już "za rogiem"

Dodano:
Kino dla każdego. Z nominacją do Oscara już "za rogiem"
Gmina Wierzbinek

Mijają trzy lata działalności Kina za Rogiem w Boguszycach. Czy przyjęła się ta forma spędzania czasu?

- Jest potrzebne - odpowiada Anna Wielgosz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbinku, której podlega kino znajdujące się przy hali sportowej w Boguszycach. To kameralna, nowoczesna, trzydziestoosobowa sala multimedialna, spełniająca wymogi profesjonalnego kina. Z odpowiednim wygłuszeniem, zaciemnieniem, doskonałą jakością obrazu i dźwięku. Ma być dostępne dla każdego, za przysłowiowym rogiem, a więc blisko, z biletami w przystępnych cenach. Po 8 złotych dla dzieci, 10 złotych dla dorosłych.

Seanse repertuarowe są w piątki o 17.00, w soboty o 16.00 dla dzieci i o 18.00 (sobota) dla dorosłych. Repertuar uwzględnia także okolicznościowe wydarzenia typu sylwester, dzień babci i dziadka, walentynki, dzień kobiet, dzień dziecka, seanse wakacyjne i inne. Oddzielną ofertą są opery. - Mieliśmy Zemstę Nietoperza, Aidę, Halkę, balet Romeo i Julię oraz koncert Andre Rieu – wylicza Anna Wielgosz. – Ta forma ma swoich widzów i poszerza się o kolejne osoby.

Dochodzi do tego oferta filmowa dla placówek oświatowych, z których korzystają także sąsiednie miejscowości spoza gminy. Biblioteka filmów jest bogata i umożliwia realizację podstawy programowej w ciekawej formie W ferie przewidziano dwa darmowe seanse familijne. Są także grupy senioralne, które odwiedzają kino, a potem spotykają się przy kawie i herbacie. W ofercie również seanse na życzenie, można zorganizować spotkanie dla grupy znajomych przy wybranym filmie. Jest również możliwość odtworzenia z własnej płyty wesela, komunii czy innej uroczystości.  

W Polsce działa pięćdziesiąt kin za rogiem. – Nowości docierają po pewnym czasie, więc można nadrobić zaległości – mówi Anna Wielgosz. - Teraz mamy film „Johnny” o księdzu Janie Kaczkowskim, który wyświetlimy 4 lutego o 18.00 i 25 lutego o 15.00. A 18 lutego trafi do nas nominowany do Oscara „IO” Jerzego Skolimowskiego.

Jak podkreśla koordynatorka, w małym kinie można czuć się swobodnie, kameralnie, bliżej kultury. A poza tym są przystępne ceny i otwarcie na potrzeby społeczności lokalnej. 

 

Czytaj więcej na temat:kino za rogiem , Boguszyce , Wierzbinek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole