Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKino dla każdego. Z nominacją do Oscara już "za rogiem"

Kino dla każdego. Z nominacją do Oscara już "za rogiem"

Dodano:
Kino dla każdego. Z nominacją do Oscara już "za rogiem"
Gmina Wierzbinek

Mijają trzy lata działalności Kina za Rogiem w Boguszycach. Czy przyjęła się ta forma spędzania czasu?

- Jest potrzebne - odpowiada Anna Wielgosz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbinku, której podlega kino znajdujące się przy hali sportowej w Boguszycach. To kameralna, nowoczesna, trzydziestoosobowa sala multimedialna, spełniająca wymogi profesjonalnego kina. Z odpowiednim wygłuszeniem, zaciemnieniem, doskonałą jakością obrazu i dźwięku. Ma być dostępne dla każdego, za przysłowiowym rogiem, a więc blisko, z biletami w przystępnych cenach. Po 8 złotych dla dzieci, 10 złotych dla dorosłych.

Seanse repertuarowe są w piątki o 17.00, w soboty o 16.00 dla dzieci i o 18.00 (sobota) dla dorosłych. Repertuar uwzględnia także okolicznościowe wydarzenia typu sylwester, dzień babci i dziadka, walentynki, dzień kobiet, dzień dziecka, seanse wakacyjne i inne. Oddzielną ofertą są opery. - Mieliśmy Zemstę Nietoperza, Aidę, Halkę, balet Romeo i Julię oraz koncert Andre Rieu – wylicza Anna Wielgosz. – Ta forma ma swoich widzów i poszerza się o kolejne osoby.

Dochodzi do tego oferta filmowa dla placówek oświatowych, z których korzystają także sąsiednie miejscowości spoza gminy. Biblioteka filmów jest bogata i umożliwia realizację podstawy programowej w ciekawej formie W ferie przewidziano dwa darmowe seanse familijne. Są także grupy senioralne, które odwiedzają kino, a potem spotykają się przy kawie i herbacie. W ofercie również seanse na życzenie, można zorganizować spotkanie dla grupy znajomych przy wybranym filmie. Jest również możliwość odtworzenia z własnej płyty wesela, komunii czy innej uroczystości.  

W Polsce działa pięćdziesiąt kin za rogiem. – Nowości docierają po pewnym czasie, więc można nadrobić zaległości – mówi Anna Wielgosz. - Teraz mamy film „Johnny” o księdzu Janie Kaczkowskim, który wyświetlimy 4 lutego o 18.00 i 25 lutego o 15.00. A 18 lutego trafi do nas nominowany do Oscara „IO” Jerzego Skolimowskiego.

Jak podkreśla koordynatorka, w małym kinie można czuć się swobodnie, kameralnie, bliżej kultury. A poza tym są przystępne ceny i otwarcie na potrzeby społeczności lokalnej. 

 

Czytaj więcej na temat:kino za rogiem , Boguszyce , Wierzbinek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole