Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKolejni nietrzeźwi wsiedli za kółko. Rekordzista miał prawie 2,9 promila!

Kolejni nietrzeźwi wsiedli za kółko. Rekordzista miał prawie 2,9 promila!

Dodano: , Żródło: KPP w Kole
Kolejni nietrzeźwi wsiedli za kółko. Rekordzista miał prawie 2,9 promila!

Blisko 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał rekordzista, który został zatrzymany przez kolskich policjantów. Mundurowi w miniony weekend udaremnili jazdę w sumie trzem nietrzeźwym kierowcom.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali w nocy motocyklistę, który nie zatrzymał się na znaku „Stop”. Kierowcą okazał się być 16-letni mieszkaniec gminy Koło, poruszający się bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych, a nastolatek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,7 promila w wydychanym powietrzu. Za to wszystko młody kierowca odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Kolejnym zatrzymanym był kierowca samochodu ciężarowego. Jadące środkiem jezdni i zjeżdżający na przeciwległy pas ruchu auto, zaniepokoiło kierowcę osobowego Volvo, który jechał od miejscowości Włocławek w kierunku Koła. Kiedy ciężarówka zatrzymała się na stacji benzynowej w gm. Babiak, obserwujący podejrzanego kierowcę mężczyzna powiadomił policję. Okazało się, że ten miał prawie 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

- Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Na szczęście do wypadku nie doszło w Grzegorzewie, gdzie mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu. Jak się okazało miał on już wcześniej orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz może się spodziewać surowszej kary, z możliwością wydania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole