Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Solidarna Polska w obronie lasów. Początek kampanii?

Konin. Solidarna Polska w obronie lasów. Początek kampanii?

Dodano:
Konin. Solidarna Polska w obronie lasów. Początek kampanii?

Działacze Solidarnej Polski wspólnie z leśnikami zachęcają do poparcia projektu ustawy w obronie Lasów Państwowych. Tym samym przyłączają się do ogólnopolskiej akcji, zapoczątkowanej przez liderów swojego ugrupowania. 
 
Jak przekonywał radny sejmiku Robert Popkowski, który pojawił się w siedzibie Nadleśnictwa Konin w otoczeniu leśników, przygotowana przez Solidarną Polskę ustawa ma na celu obronę polskich lasów przed szkodliwym wpływem Unii Europejskiej. - Nasze lasy są zagrożone, ponieważ Unia Europejska chce nimi zarządzać. Ponadto, UE chce znacznie ograniczyć przemysł drzewny, co będzie miało negatywny wpływ na przedsiębiorstwa, takie jak fabryki meblarskie. Solidarna Polska broniła polskich kopalń i polskiego węgla, teraz natomiast będziemy bronić polskich lasów i Polski jako całości - mówili działacze partii podczas konferencji prasowej. 
 
Podnosili, że w Polsce jest ponad 500 000 miejsc pracy związanych z przemysłem drzewnym, a dostęp do lasów jest stabilny i swobodny. Według nich działania Unii Europejskiej mogą naruszyć suwerenność Polski i ograniczyć dostęp do surowców. Przekonywali, że wprowadzenie kontroli ze strony Unii Europejskiej będzie miało negatywny wpływ na produkcję mebli i może spowodować zniknięcie wielu miejsc pracy.  Podkreślali jednocześnie, że sprawa ma charakter apolityczny, ponieważ dotyczy wszystkich Polaków. 
 
Projekt ustawy, pod którym zbierane są podpisy, jest odpowiedzią partii, na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2 marca o tym, że Lasy Państwowe powinny przestrzegać prawa. Był to wynik skargi skierowanej przez organizacje egologiczne do Komisji Europejskiej dotyczącej niezgodności polskiego prawa z prawem środowiskowym UE.  Solidarnej Polsce nie podobają się również prace nad unijną strategią leśną, która zakłada, że 10 proc. terenu całej Unii będzie wolne od działalności człowieka. 
 
Jak zapowiedział Robert Popkowski, Solidarna Polska chce do 11 kwietnia zebrać pod projektem ustawy 100 tys. podpisów. Następnie trafi on do sejmu. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole