Skocz do zawartości
PILNE

IMGW: W nocy ze środy na czwarek silny wiatr o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. 

LM.plWiadomościKonińskie liceum żegna zakonnicę. Zginęła w drodze do Medjugorie

Konińskie liceum żegna zakonnicę. Zginęła w drodze do Medjugorie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konińskie liceum żegna zakonnicę. Zginęła w drodze do Medjugorie

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie żegna siostrę Janinę Mateusiak. Nazaretanka zginęła w wypadku autobusu w Chorwacji.

O śmierci zakonnicy poinformowało Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Na stronie eucharystycznyplomien.pl czytamy, że siostra Janina pochodziła z Łukowa w diecezji siedleckiej. Do zakonu wstąpiła w 1981 roku, od niedawna była na emeryturze. Wcześniej prowadziła schole, lubiła śpiewać. Jej pasją była ewangelizacja młodzieży, fotografowanie i podróże. Przez lata pełniła posługę katechetki, m.in. w konińskim liceum.

– Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci siostry Janiny Mateusiak, która zginęła w wypadku autokaru z pielgrzymami udającymi się do Medjugorie. Siostra Janina była naszą długoletnią nauczycielką religii - życzliwą, zawsze uśmiechniętą i pełną dobra oraz pozytywnej energii osobą - taką ją zapamiętamy – żegna zakonnicę społeczność II LO.

Siostra Janina to kolejna ofiara tragicznego wypadku w Chorwacji, która związana była z Koninem. Nieoficjalnie wiemy, że zmarłych z konińskiej grupy jest więcej.

 

 

fot. facebook/II LO

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole