Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościLetnia noc świętojańska w Łężynie. Rodzinne biesiadowanie na plaży

Letnia noc świętojańska w Łężynie. Rodzinne biesiadowanie na plaży

Dodano:
Letnia noc świętojańska w Łężynie. Rodzinne biesiadowanie na plaży
Lato

Sielska noc świętojańska na plaży w Łężynie.

Cały rok czekałam na to sielankowe wydarzenie! I już za nim tęsknię – stwierdziła Wioleta Sieczkarska, uczestniczka imprezy w Łężynie, którą zorganizowało 21 czerwca Stowarzyszenie Sielanka na plaży przy osiedlu Cukrovnia.

Mimo wielu imprez odbywających się równolegle: zakończenia roku szkolnego, stref kibica i rozpoczynających się Dni Konina, serce miasta po raz drugi zabiło w Łężynie. Frekwencja podczas biesiadowania była jeszcze większa niż w ubiegłym roku.

 – Nasze zaproszenie przyjęli nie tylko nasi ubiegłoroczni goście i dobrze znani sąsiedzi, ale też nowi uczestnicy, którzy zachwycili się Nocą Świętojańską dzięki opiniom innych. Najpiękniejsze były uśmiechy całych rodzin i sielska atmosfera, bez pośpiechu. To bycie tu i teraz, wśród łąk i pól, bycie dla drugiego człowieka, wpisuje się w hasło naszego Stowarzyszenia Sielanka: natura, pasje, relacje. Ten obraz sielskiej nocy – przestrzeni spotkania z drugim człowiekiem, pielęgnowania tradycji i poszukiwania harmonii w naturze zostanie z nami na zawsze – mówią Sonja Kasiewicz-Czerwińska, Marta Siwińska i Amelia Siuda-Koszela, założycielki Stowarzyszenia Sielanka.

Noc Świętojańską jak za dawnych lat w Łężynie stworzyło wielu pasjonatów, a warto zaznaczyć, że świętowanie odbyło się bez jakiegokolwiek budżetu. Tak jak w ubiegłym roku w słowiański świat przeniósł nas zespół taneczny Top Dance z MDK w Koninie, a o występy wokalne i biesiadowanie przy akordeonie zadbała Szkoła Muzyczna Yamaha. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach bibliotecznych i warsztatach: malowania kamieni, odciskania ziół w glinie i zajęciach sportowych. Każdy też miał okazję zamówić swój bajkowy portret malowany akwarelami. Ta ukwiecona noc nie mogła się odbyć bez plecenia wianków, a kobiety relaksowały się przy aromaterapii i tworzeniu olejków eterycznych. Program wydarzenia i strefa gastronomiczna były w tym roku bardziej zróżnicowane.

Jesteśmy ogromnie wdzięczne, że mamy wokół siebie wielu cudownych ludzi, którzy chcą zainwestować swoje umiejętności, energię i czas w organizowanie Nocy Świętojańskiej. Dziękujemy za każde dobre słowo, że daliście się poprowadzić w ten wieczór. To dodaje nam skrzydeł, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na ukwiecone warsztaty, które odbędą się na plaży w Łężynie 27 lipca – dodają organizatorki wydarzenia.

Podczas Nocy Świętojańskiej uczestnicy wspierali OSP Cukrownia, którego członkowie służą z pełnym zaangażowaniem całej społeczności Łężyna. Dzięki nim tatusiowie mogli wziąć udział w zawodach strażackich z synami i popłynąć strażackim pontonem na Jeziorze Pątnowskim. Po rzuceniu wianków na wodę, wieczór upływał przy trzaskających ogniskach.

Fot. Patryk Koszela Fotografia

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole