Skocz do zawartości
LM.plWiadomościŁóżka covidowe w słupeckim szpitalu. Jest decyzja wojewody

Łóżka covidowe w słupeckim szpitalu. Jest decyzja wojewody

Dodano: , Żródło: LM.pl
Łóżka covidowe w słupeckim szpitalu. Jest decyzja wojewody
koronawirus

Od jutra w słupeckim szpitalu wydzielonych ma być 50 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Wojewoda wielkopolski zdecydował dzisiaj o wydzieleniu w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupcy tak zwanych „łóżek covidowych”. W szpitalu mają zostać przygotowane 2 łóżka obserwacyjne i 48 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem (w tym 3 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej).

- Zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, odstąpiono od uzasadniania niniejszej decyzji – informuje wojewoda.

Słupecki szpital już od 20 października, w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, osobom odwiedzającym i personelowi, wprowadził zmiany organizacyjne. Przede wszystkim budynki oddziałowe stanowią strefę zamkniętą. Można się do nich dostać się można jedynie wejściem głównym. Na Oddziale Chorób Płuc (obecnie oddział COVID) obowiązuje całkowity zakaz wstępu osób spoza personelu. Odwiedziny na wszystkich innych oddziałach tylko w godzinach od 15.00 do 17.00.

Decyzja wojewody podlega natychmiastowemu wykonaniu i obowiązuje do odwołania.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole