Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!

„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!

Materiał promocyjny

Dodano:
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
materiał promocyjny

CH Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” kolejny raz połączyły siły i przygotowały wyjątkową, bo już 14. edycję wydarzenia „Moda dla Każdego”. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, projekt nabrał nowego wymiaru, a w jego organizację zaangażowały się m.in. miasto Konin i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

„Moda dla każdego”, to wydarzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie kalendarium jesienne Fundacji „Otwarcie” i Ferio Konin. Zeszłoroczna sytuacja pandemiczna zainspirowała organizatorów do wyjścia poza tradycyjne ramy pokazu mody w Ferio Konin. W tym roku, przy wsparciu miasta Konina, udało się zrealizować wyjątkowy pomysł. Podopieczni Fundacji wcielili się w role dawnych mieszczan, odgrywając scenki w historycznych miejscach na mapie miasta: w Synagodze, na ulicy Śliskiej, czy np. na balkonie w Ratuszu. Zdjęcia realizowano nie tylko w przestrzeniach miejskich, ale także w udostępnionej przez właścicieli restauracji „Rogatka”, miejscu, które po blisko stu latach wróciło na konińską starówkę, stając się jej niekwestionowaną ozdobą.

Wsparcie Ferio Konin, miasta Konina i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, to dla nas, organizatorów wydarzenia, pomoc nieoceniona. Cieszymy się, że „Moda dla Każdego”, której główną ideą jest integracja społeczna, co roku ma coraz więcej fanów i partnerów wspierających projekt. To wsparcie jest niezwykle istotne dla naszych modelek i modeli

– mówi – Dariusz Loch, prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”.

Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia po raz kolejny przełamali swoje bariery, a przy okazji świetnie się bawili prezentując modę dawnych mieszkańców Konina.

Efekty pracy wszystkich zaangażowanych w projekt zostały uwiecznione na filmie, który już niebawem będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych, a dla klientów Ferio Konin przygotowaliśmy wernisaż zdjęć zza kulis całego przedsięwzięcia. Co roku z przyjemnością wspieramy inicjatywę Fundacji „Otwarcie”. W tym roku, także przystąpiliśmy do prac z pełnym zaangażowaniem

- mówi Henryk Grabowski z Multi, dyrektor Ferio Konin.

O odpowiednią charakteryzację modelek i modeli zadbały studentki kosmetologii z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, a stylizacją fryzur zajęli się konińscy fryzjerzy: Radosław Wysocki i Salon Broadway.

- To pierwsza edycja, w którą zaangażowała się nasza uczelnia, ale na pewno nie ostatnia. Studentki z ogromnym entuzjazmem podeszły do pracy z wyjątkowymi modelkami. Mamy nadzieję, że makijaże, które zrobiły, sprawiły im dużo radości i były świetnym uzupełnieniem tak niezwykłego projektu

– mówi Iwona Nolbert, wykładowczyni z Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Efekty 14. już realizacji projektu „Moda dla Każdego” można zobaczyć na filmie, dostępnym m.in. na profilach centrum handlowego i fundacji na Facebooku i na kanale YouTube. Wszystkich mieszkańców Konina i okolic zapraszamy również odwiedzenia wystawy fotograficznej zorganizowanej w Ferio Konin. Wystawa zlokalizowana jest w pobliżu sklepu h&m.

Projekt „Moda dla każdego! Edycja 14” jest współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Konina.

„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
Czytaj więcej na temat:ferio, moda dla każdego, fundacja otwacie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole