Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMyślę więc nie śmiecę! Zbliża się 28. edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”

Myślę więc nie śmiecę! Zbliża się 28. edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Myślę więc nie śmiecę! Zbliża się 28. edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”
ekologia

„Myślę więc nie śmiecę!” - takie jest hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Do wspólnego dbania o wspólną przestrzeń zachęca Urząd Miejski w Koninie.

Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Tegoroczna, 28. edycja akcji odbywać się będzie w dniach 17 – 19 września. Organizatorzy przypominają, że celem wydarzenia jest nie tylko sprzątanie, ale przede wszystkim nie śmiecenie i poprawna segregacja odpadów.

- W ramach tegorocznej edycji chcemy również podpowiadać, jak poprawnie organizować akcje terenowe. One również wymagają myślenia i troski o każdy element takiej akcji: od wybrania do sprzątania terenu, uzyskania pozwoleń, zapewnienia bezpieczeństwa, po wywóz zebranych odpadów. Zatem wybrane przez nas hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie – czytamy na stronie „Sprzątanie Świata – Polska 2021”.

Koniński magistrat zachęca do włączenia się do akcji mieszkańców, szkoły, firmy i organizacje pozarządowe. Wszyscy, którzy chcieliby wysprzątać wybrane tereny miasta, mogą zgłosić się po worki i rękawice do Wydziału Ochrony Środowiska UM w Koninie. Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonu: 63 240-11-81. A każdy kto postanowi dołączyć do akcji „Sprzątania Świata” na własną rękę może pochwalić się efektami swojej akcji z hasztagiem #SSP2021.

Myślę więc nie śmiecę! Zbliża się 28. edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole