Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNagrody dla najlepszych mediów lokalnych w Polsce. Sukces portalu LM.pl

Nagrody dla najlepszych mediów lokalnych w Polsce. Sukces portalu LM.pl

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nagrody dla najlepszych mediów lokalnych w Polsce. Sukces portalu LM.pl
SGL Local Press 2022

Nominacja w ogólnopolskim konkursie SGL Local Press 2022 to ogromne wyróżnienie. W gronie najlepszych z najlepszych w kraju znalazło się aż czworo dziennikarzy portalu LM.pl.

Konkurs dziennikarski dla mediów lokalnych SGL Local Press odbywa się od 2008 roku. Nagrody 15. Edycji wręczono dzisiaj, podczas uroczystej gali w muzeum Polin w Warszawie. Spośród zgłoszonych około 400 prac dziennikarskich, wybrano zwycięzców w dziewięciu kategoriach: publicystyka, wywiad, reportaż prasowy, dziennikarstwo specjalistyczne, dziennikarstwo śledcze, fotografia i fotoreportaż, wideo, akcja społeczna lub interwencyjna i portal internetowy. W jury tegorocznego konkursu zasiedli: Renata Gluza, Beata Biel, Marek Twaróg, Elżbieta Turlej, Andrzej Grygiel, Marzanna Zielińska i Grzegorz Kopacz. Andrzej Andrysiak, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych przyznał w trakcie gali, że sytuacja na rynku medialnym jest trudna.

- Może pieniędzy nie jest tyle, ile byśmy chcieli, ale motywacji nam nie brakuje. Bez mediów nie ma demokracji, bez mediów lokalnych nie ma demokracji lokalnej – powiedział Andrzej Andrysiak.

W kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, jury nominowało artykuł Bartosza Skoniecznego „Tajemnice krypt. Co powiedzą nam mnisi z Kazimierza Biskupiego?”. Bartosz Skonieczny został doceniony również za fotoreportaż „Serce górniczych kolei”. W kategorii wideo, portal LM.pl został wyróżniony podwójnie: Iwona Krzyżak i Tristan Tomczak za „Kto tu wychodzi na idiotę? Starosta Turecki kontra miasto” oraz Anna Pilarska i Tristan Tomczak za materiał filmowy pod tytułem „Człowiek z Konina odpowiedzialny za makijaż Królowej w serialu Netflixa”. Po raz kolejny w tym roku stanęliśmy na scenie z sześcioma innymi portalami, które zostały przez jury nominowane do nagrody w kategorii najlepszy portal internetowy. Zwyciężyły nowiny.pl, a Gazetą Roku 2022 została „Kronika Beskidzka”.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole