Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNeurochirurg zastępcą w konińskim szpitalu

Neurochirurg zastępcą w konińskim szpitalu

Dodano:
Neurochirurg zastępcą w konińskim szpitalu

Neurochirurg Piotr Winkler od 1 kwietnia 2015 roku pełni obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w WSZ w Koninie. 

Neurochirurg Piotr Winkler od 1 kwietnia 2015 roku pełni obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w WSZ w Koninie - poinfomowała Maria Karczewska, rzecznik szpitala. 

Specjalista w zakresie neurochirurgii dorosłych i dzieci, absolwent Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie pracuje od 2005 roku. W 2013 roku został powołany na stanowisko kierownika Oddziału Neurochirurgicznego.

Pod jego kierownictwem w Oddziale Neurochirurgii rozszerzono zakres leczenia operacyjnego między innymi o DBS (głęboka stymulacje mózgu) w chorobach układu pozapiramidowego, wprowadzono leczenie dokanałowym podawaniem baklofenu (pompy baklofenowe), rozpoczęto przeprowadzanie operacji guzów mózgu z wybudzeniem śródoperacyjnym oraz rozwinięto endoskopowe leczenie kręgosłupa, poszerzając tym samym zakres wskazań do tych operacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na Oddziale Paraplegii Pourazowej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy oraz w Klinice Neurochirurgii w Bydgoszczy. W latach 1999-2005 był rezydentem w Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, później otrzymał kontrakt w Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, gdzie zrobił specjalizację. Główne zainteresowania zawodowe to neuroonkologia i endoskopowe leczenie kręgosłupa.

Prywatnie: żonaty, dwie córki i syn.

 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole