Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości"Piękno świata” w kościele św. Wojciecha

"Piękno świata” w kościele św. Wojciecha

Dodano:
"Piękno świata” w kościele św. Wojciecha

W niedzielę o 19.00, w kościele św. Wojciecha z autorskim recitalem pt. „ Piękno świata” wystąpią Julia i Grzegorz Kopala.

To małżeństwo muzyków, którzy oprócz współpracy ze znanym artystą Salem Solo zapisali się udziałem w znanym Song of Songs Festival, gdzie m.in. towarzyszyli na scenie gościowi specjalnemu Manuelowi 3 (USA). Od lat związani z poznańską sceną muzyczną, współtworzą od 20 lat Inicjatywę Poznańskich Muzyków „Bogu Jedynemu Chwała”, popularne „Wielbienie Boga” oraz „Poznańskie Zaduszki Jazzowe”. Poprzez kompozycje Grzegorza i występy Julii związani są z Chrześcijańskim Teatrem „Droga” im. JPII.

Julia ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu oraz Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Jest wykładowcą akademickim, trenerem głosu oraz arteterapeutką. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Robertem Janowskim, Katarzyną Skrzynecką, Grzegorzem Tomczakiem oraz pop-oratorium Zbigniewa Małkowicza. Brała udział w licznych projektach telewizyjnych i radiowych, a jej głos pojawia się w wielu produkcjach studyjnych, teatralnych i reklamowych.

Grzegorz – kompozytor, aranżer, wokalista i multiinstrumentalista. Szerszej publiczności znany przede wszystkim z występów w musicalu „Metro” oraz zespole „Just 5”, wspólnie z którym zdobył złotą, platynową i multiplatynową płytę, sprzedając łącznie ponad 500 tys. krążków. Zaczął pisać muzykę dla znanych polskich artystów Katarzyna Skrzynecka, Alicja Bachleda-Curuś. Jako producent muzyczny współpracował m.in.: z grupą Stróże Poranka, Pawłem Chustakiem, zespołem Moja Rodzina, a także z Salem Solo, nagrywając z nim w 2001 roku album I Worship. Ponadto współpracował z wieloma czołowymi muzykami sceny świeckiej i chrześcijańskiej, m.in. Gordonem Haskellem, Wiolettą Villas, De Mono, Marylą Rodowicz, Małgorzatą Ostrowską, Robertem „Litzą” Friedrichem. Jako znakomity gitarzysta dołączył, do popularnego duetu gitarowego „SuperDuo”, zostając jego trzecim muzykiem!

Tytuł recitalu jest jednocześnie tytułem utworu, który pochodzi z płyty duetu „Kochamy jak umiemy”. Koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” jest finansowany ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Czytaj więcej na temat:koncert , św. Wojciech
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole