Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPolicjant stanie przed sądem. Akt oskarżenia po ponad 2 latach od tragedii

Policjant stanie przed sądem. Akt oskarżenia po ponad 2 latach od tragedii

Dodano: , Żródło: LM.pl
Policjant stanie przed sądem. Akt oskarżenia po ponad 2 latach od tragedii
tylko u nas!

Jest akt oskarżenia wobec policjanta, który strzelił do 21-letniego Adama Cz. Sławomir L. przed konińskim sądem odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Do tragedii doszło w połowie listopada 2019 roku przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Patrolujący ulice policjanta zatrzymali się, żeby wylegitymować grupę młodych osób. W pewnym momencie, 21-letni Adam Cz. zaczął uciekać. Za nim ruszył jeden z policjantów – Sławomir L. Między mężczyznami doszło do szamotaniny. Śmiertelny strzał padł przy placu zabaw. Wyjaśnianie sprawy zajęło śledczym ponad 2 lata. W końcu, w grudniu ubiegłego roku policjanta przesłuchano i postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na nieumyślnym spowodowaniu śmierci na skutek niewłaściwego posługiwania się pistoletem służbowym.

- Z ustaleń wynika, że funkcjonariusz policji prowadził pościg z niezabezpieczoną bronią, trzymając palec prawej dłoni w pobliżu języka spustowego. Podczas próby pochwycenia uciekającego, podejrzany użył do tego ręki, w której trzymał przeładowany pistolet, kierując broń w stronę 21-latka, na skutek czego doszło do niezamierzonego wystrzału. Pocisk przebił klatkę piersiową Adama C. na wylot, w kierunku od tyłu ku przodowi, powodując rozległe obrażenia wewnętrzne i w konsekwencji zgon pokrzywdzonego – informował w grudniu Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Od postawienia zarzutów minęło kilka miesięcy. Wczoraj prokurator prowadzący sprawę wysłał do Sądu Rejonowego w Koninie akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi L. Jak mówi Krzysztof Bukowiecki, zarzut postawiony policjantowi się nie zmienił. Oskarżony nie przyznał się do winy i nie chciał składać żadnych wyjaśnień.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole