Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPozostaw cząstkę siebie przyszłym pokoleniom. Zapisz Dobro

Pozostaw cząstkę siebie przyszłym pokoleniom. Zapisz Dobro

Dodano:
Pozostaw cząstkę siebie przyszłym pokoleniom. Zapisz Dobro
KAMPANIA EDUKACYJNA

Portal LM. pl włącza się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Fundacji Otwarte Forum Zapisz Dobro.

Są tacy, którzy wspierają swoich najbliższych – starszych rodziców, niepełnosprawne rodzeństwo, wnuki wymagające dodatkowej opieki. Czasami swoją pomocą otaczamy dalszy krąg osób – sąsiadów, bliższych lub dalszych znajomych, mieszkańców domów opieki społecznej, domów dziecka, schronisk dla zwierząt.

A czasami, mimo że bardzo chcielibyśmy coś zrobić, nie mamy na to czasu ani energii. Wiemy jednak, że są tacy, którzy mogą to zrobić “za nas” – to fundacje i stowarzyszenia, które działają w różnych obszarach. Wspierają potrzebujących, rozwiązują ważne problemy społeczne, dbają o środowisko… My natomiast możemy, za ich pośrednictwem przekuć w czyn naszą chęć pomagania, wspierając te organizacje finansowo. Nie chodzi tu o olbrzymie kwoty, tylko wpłaty odpowiadające naszym możliwościom. Najlepiej, gdy pomagamy regularnie. Wtedy dzięki naszym darowiznom, organizacje mogą każdego dnia realizować swoją misję i pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. W ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do budowy świata, o jakim marzymy.

Coraz więcej osób, decyduje się wspierać organizacje pozarządowe, uwzględniając je w swoim testamencie. Ten dokument, pisany w sile wieku, w pełnym zdrowiu, z zamiarem zabezpieczenia najbliższych, staje się też narzędziem, które pozwala zostawić cząstkę siebie przyszłym pokoleniom, mieć wpływ na dobrostan innych, czynić dobro nie tylko za życia, ale również po śmierci. Ty też możesz dołączyć do grona tych osób i podczas sporządzania testamentu uwzględnić w nim wybraną fundację lub stowarzyszenie. W Polsce działa prawie 150 tysięcy organizacji pozarządowych. Według danych z 2018 r. zarejestrowanych jest około 26 tysięcy fundacji i 117 tysięcy stowarzyszeń, które działają w różnych obszarach i w różny sposób. Nie ma jednego pełnego wykazu wszystkich organizacji pozarządowych, jednak te, które mają status organizacji pożytku publicznego (OPP), można znaleźć, wchodząc na stronę https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/. 

Organizacje tworzące koalicję “Napisz Testament”, w tym gronie znajdziecie również konińską fundację Podaj Dalej, wspólnie działają na rzecz edukacji Polaków w dziedzinie testamentów. A my na portalu LM.pl przez najbliższy tydzień będziemy zamieszczać informacje i materiały wideo na temat tego projektu. Razem możemy zmienić świat na lepsze.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole