Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrezydent z radnym spotkają się na ringu!

Prezydent z radnym spotkają się na ringu!

Dodano:
Prezydent z radnym spotkają się na ringu!

Prezydent Konina złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego wojewódzkiego Roberta Popkowskiego.

To reakcja włodarza na wypowiedzi radnego sejmiku podczas konferencji prasowej w siedzibie Solidarnej Polski. Do Roberta Popkowskiego zgłosili się mieszkańcy bloku przy Piłsudskiego 4 w Koninie, aby przekazać swoje zarzuty dotyczące inwestycji prowadzonej pod ich oknami. 

Do wypowiedzianych wówczas słów Roberta Popkowskiego, że Inwestycje, które się robi w naszym mieście, najczęściej upadają, prezydenci nie do końca to robią zgodnie z prawem odniósł się Piotr Korytkowski. - Mam wrażenie, że ostatnio mówienie nieprawdy, półprawdy, insynuacji, kierowania pod adresem osób pełniących funkcje publiczne inwektyw stało się czymś powszechnym, a w zasadzie nawet standardem.

Prezydent Konina nie godzi się na bezpodstawne sugestie o tym, że miasto prowadzi inwestycje w sposób niezgodny z prawem. Uważa, że słowa radnego wojewódzkiego to insynuacje i pomówienia.

- Dlatego zdecydowałem się złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego sejmiku województwa wielkopolskiego Roberta Popkowskiego, który w wypowiedzi o charakterze pomówienia, miał na celu poniżenie i oczernienie prezydenta Konina oraz wywołanie wrażenia, że miasto łamie prawo. Podkreślam, że rozdzielam konstruktywną krytykę od zwykłych pomówień. Będę reagował na tego typu działania. Nie pozwolimy, aby ktoś bezpodstawnie niszczył  dorobek miasta.  

Według prezydenta Konina doszło do zniesławienia i zniewagi za pomocą środków masowego komunikowania oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. 

 - Liczę, że Prokuratura Rejonowa w Koninie podejmie stosowne działania, aby tę sprawę wyjaśnić. Niezależnie od tego będę rozważał skierowanie sprawy na drogę cywilną – powiedział Piotr Korytkowski. - Trzeba być odpowiedzialnym za słowa. W stosunku do każdego, kto bezpodstawnie będzie szkalował imię miasta i nas działających w imieniu miasta, będę podejmował takie działania.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole