Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRadni pozytywnie o powstaniu parku w Gosławicach. Na razie tylko na piśmie

Radni pozytywnie o powstaniu parku w Gosławicach. Na razie tylko na piśmie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radni pozytywnie o powstaniu parku w Gosławicach. Na razie tylko na piśmie
Gosławice

Czy w Gosławicach powstanie park? Chciałaby tego grupa mieszkańców. Radni też są za, ale na razie ich działania ograniczą się do poparcia inicjatywy.

Z pomysłem stworzenia parku na obecnie niezagospodarowanych terenach Gosławic zwrócili się do Rady Miasta Konina mieszkańcy tego osiedla. Chodzi o działki przy ul. Muzealnej. Mieszkańcy podjęli w tym temacie obywatelską inicjatywę uchwałodawczą, składając do radnych konkretny projekt uchwały. Zapisany w niej był nie tylko sam projekt parku, ale również terminy jego wykonania – już w przyszłym roku.

Podczas wtorkowego posiedzenia komisji Rady Miasta Konina okazało się, że ustanawianie parków to wyłączna kompetencja prezydenta i radni tego zrobić nie mogą. Co za tym idzie – radni nie mogli procedować uchwały złożonej przez mieszkańców Gosławic. Zamiast tego postanowili przyjąć stanowisko. I podczas środowej sesji Rady Miasta Konina wszyscy obecni głosowali za przyjęciem stanowiska wspierającego powstanie parku.

To jednak na razie tyle. Samo stanowisko jest bowiem mniej wiążące, niż uchwała i nie obliguje prezydenta, ani radnych do stworzenia parku w konkretnym terminie. Sami radni podkreślali, że budżet jest napięty i konkretnych pieniędzy na takie zadanie w tym momencie nie ma.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole