Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRadość i wspólnota. Kosmiczna impreza dla osób z niepełnosprawnościami

Radość i wspólnota. Kosmiczna impreza dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano:
Radość i wspólnota. Kosmiczna impreza dla osób z niepełnosprawnościami
Konin

Kosmiczna integracja pod hasłem „Każdy ważny”.  W hali sportowej przy ulicy ks. J. Popiełuszki w Koninie odbyła się niezwykła impreza, która wniosła wiele radości i pozytywnej energii.

To z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, obchodzonego 3 grudnia na całym świecie. To ważny moment integracji i przypomnienie o potrzebach tej ważnej grupy społecznej. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Rodzinie w Koninie, Małgorzata Rychlińska, przypomniała zgromadzonym o znaczeniu tego dnia i jego historii. Dzień Osób z Niepełnosprawnościami został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, aby przyciągnąć uwagę całego świata do wyzwań, przed jakimi staje ta istotna grupa społeczna. Celem było promowanie działań na rzecz integracji, wyrównywania szans oraz przeciwdziałanie wykluczeniu.

Imprezy integracyjne tego typu mają już kilkunastoletnią tradycję w Koninie, choć niestety zostały przerwane przez pandemię. W tym roku, pod hasłem "Kosmiczna Impreza – Każdy Ważny" impreza powróciła do hali MOSiR, a jej współorganizatorem obok MPR-u było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem Gepetto.

Głównym punktem programu było wspólny korowód, podczas którego wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować się publiczności. Następnie nadszedł czas na wspólną zabawę i prezentacje poszczególnych grup. Nie można było nie zauważyć kreatywnych strojów uczestników, reprezentujących różne organizacje i szkoły działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Koninie.

Ta wyjątkowa kosmiczna impreza była nie tylko okazją do zabawy, ale także do podkreślenia znaczenia integracji społecznej i wspierania osób z niepełnosprawnościami. Każdy jest ważny i ma coś cennego do wniesienia w życie lokalnej społeczności. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole