Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRozprawiają się z kradzieżą samochodów. Zatrzymano dwóch paserów

Rozprawiają się z kradzieżą samochodów. Zatrzymano dwóch paserów

Dodano:
Rozprawiają się z kradzieżą samochodów. Zatrzymano dwóch paserów
Osiek Mały

Kolscy kryminalni zlikwidowali „dziuplę samochodową”, która znajdowała się na terenie gm. Osiek Mały.

Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch 28-latków, którzy rozbierali na części utracony w Niemczech pojazd marki Nissan Qashqai. Zatrzymani pomagali w ukryciu i demontażu sześciu kradzionych pojazdów, których wartość oszacowana została na blisko 466 tysięcy złotych. Czynności w sprawie trwają, a podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek policjanci udali się do miejscowości Osiek Wielki. Po wejściu na jedną z posesji usłyszeli charakterystyczne dźwięki dochodzące z zamkniętego garażu. Wewnątrz zastali dwóch mężczyzn, którzy demontowali Nissana Qashqaia. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych bazach danych okazało się, że został skradziony w Niemczech. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili jeszcze jedną posesję na terenie gminy Osiek Mały, gdzie również znaleźli części samochodowe pochodzące z pojazdów, które wcześniej zostały skradzione.

Do aresztu trafili: 28-latek z Koła i jego rówieśnik z gm. Osiek Mały, którym przedstawiono zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości. Prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Kole 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole