Skocz do zawartości
PILNE

W nocy możliwe zamarzanie nawierzchni po opadach deszczu, śniegu, oblodzenie. Do tego silny wiatr 

LM.plWiadomościRychwał. Zatrzymany za narkotyki. W pluszaku zaszył pieniądze

Rychwał. Zatrzymany za narkotyki. W pluszaku zaszył pieniądze

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rychwał. Zatrzymany za narkotyki. W pluszaku zaszył pieniądze

Marihuanę i najprawdopodobniej dopalacze zabezpieczyli policjanci w domu 22-letniego mieszkańca Rychwała. Młody mężczyzna usłyszał kilka zarzutów. 

Jakiś czas temu do policjantów w Rychwale zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że ktoś groził mu i posługiwał się bronią. Mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę. W miniony poniedziałek pojawili się z prokuratorskim nakazem przeszukania przed drzwiami 22-latka.

- W ręce policjantów wpadła niewielka ilość marihuany oraz blisko 50 porcji białych kryształków. Śledczy znaleźli też elektroniczną wagę, trzy młynki do mielenia marihuany, a w pluszowym misiu zaszyte 5800 zł – informuje Marcin Jankowski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Okazało się również, że 22-latek jest najprawdopodobniej sprawcą pomalowania przystanku autobusowego w grudniu ubiegłego roku w gm. Rychwał, gdzie straty oszacowano na 650 zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz posiadania narkotyków.

- Kiedy policjanci będą już mieli wyniki badań laboratoryjnych, które potwierdzą, że kryształki to zabroniona substancja psychoaktywna, to zarzuty zostaną uzupełnione o posiadanie znacznej ilości dopalaczy, a także o handel nimi – podkreśla Marcin Jankowski.

W tej chwili 22-latkowi grozi do 5 lat więzienia, ale kiedy usłyszy dodatkowe zarzuty zagrożenie karą wzrośnie do 10 lat.

Rychwał. Zatrzymany za narkotyki. W pluszaku zaszył pieniądze
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole