Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSielankowa noc świętojańska na plaży w Łężynie. Tradycje i zabawy

Sielankowa noc świętojańska na plaży w Łężynie. Tradycje i zabawy

Dodano:
Sielankowa noc świętojańska na plaży w Łężynie. Tradycje i zabawy
Łężyn

Już po raz drugi, tym razem jako Stowarzyszenie Sielanka, zaprasza na „Noc Świętojańską jak za dawnych lat” w Łężynie. - Będziemy wspólnie piknikować 21 czerwca na plaży przy osiedlu Cukrovnia - zapowiadają organizatorki. 

Ta długa noc znów przywoła tradycje słowiańskie, zapach ziół i wspomnienia dzielone z bliskimi. Świętowanie Nocy Świętojańskiej rozpocznie się o godz. 17.00, a w świat słowiański przeniesie nas grupa taneczna Top Dance Będa rozmowy o historii Nocy Świętojańskiej i wiele warsztatów m.in. plecenie wianków, tworzenie olejków eterycznych, kwiatów z krepiny, odciskanie ziół w glinie, zabawy rodzinne czy obserwowanie pracy artystki na żywo przy malowaniu portretów. Nie może też zabraknąć wspólnego puszczania wianków na wodę oraz śpiewu przy ognisku.

– Z wielką przyjemnością wracamy do ubiegłorocznego wieczoru, a dodatkową motywacją do organizowania kolejnego spotkania są głosy naszych mieszkańców, którzy dopytywali o kolejną edycję Nocy Świętojańskiej. Dziękujemy za każde miłe słowo, to właśnie wspólnie z uczestnikami, wspaniałymi ludźmi, stworzyliśmy to przepiękne wydarzenie – mówią założycielki Stowarzyszenia Sielanka Sonja Kasiewicz-Czerwińska, Marta Siwińska i Amelia Siuda-Koszela.

Z pewnością czas znów upłynie bez pośpiechu przy trzaskających ogniskach, rozmowach i dobrej muzyce na żywo. Wieczór zakończą wspomnienia, opowieści o lokalnej historii i wspólne biesiadowanie. – Rok temu nasza Noc Świętojańska była pięknym czasem budowania więzi między rodzinami, ale też relacji sąsiedzkich i integrowania mieszkańców Konina i okolic. Już dziś zapraszamy całe rodziny 21 czerwca na plażę do Łężyna – mówią organizatorzy. Wstęp wolny

 

Sielankowa noc świętojańska na plaży w Łężynie. Tradycje i zabawy
Sielankowa noc świętojańska na plaży w Łężynie. Tradycje i zabawy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole