Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSłupczanka Słupca awansowała do II ligi

Słupczanka Słupca awansowała do II ligi

Dodano:
Słupczanka Słupca awansowała do II ligi
III liga

Założona nieco ponad cztery lata temu Słupczanka Słupca awansowała do II ligi kobiet (trzeci poziom rozgrywek). W II grupie III ligi zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając o dwa punkty LFA Szczecin.

Drużyna prowadzona przez Mirosława Kwaśnego w ostatnim meczu sezonu wygrała na wyjeździe z Victorią Sianów 6:0. Gole zdobywały Margarita Królak, Amelia Goplarek, Martyna Piasecka w pierwszej, Joanna Wiktorowska i Natalia Czernielewska (dwa) w drugiej połowie meczu.

Dla Słupczanki był to drugi awans rok po roku. Drużyna ze Słupcy będzie występować w grupie południowej II ligi. Razem z rezerwami Medyka Konin. Zawodniczką klubu ze Słupcy jest Martyna Wszędybył, trenerka grup młodzieżowych w Medyku.

W osiemnastu meczach Słupczanka wygrała szesnaście spotkań, po jednym zremisowała i przegrała. Bilans bramkowy to 63-9. O promocję do wyższej ligi rywalizowała z LFA Szczecin, którego trenerem był Robert Kraska, były szkoleniowiec Medyka Konin. Był, bo po zajęciu drugiego miejsca odszedł z klubu.

W tej samej grupie III ligi rywalizował także Medyk III Konin, który w ostatniej kolejce przegrał 3:6 z Juventusem Toruń i zajął ósme miejsce w tabeli (na dziesięć drużyn). Bilans meczów ze Słupczanką to porażki 0:3 na wyjeździe i 1:5 u siebie.

Foto Słupczanka Słupca, LFA Szczecin, grafika Słupczanka Słupca

Słupczanka Słupca awansowała do II ligi
Słupczanka Słupca awansowała do II ligi
Słupczanka Słupca awansowała do II ligi
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole