Światowej sławy muzycy w Koninie. Tryptyk Zaduszkowy 15-17 listopada
XVI Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”, odbędzie się w tym roku 15, 16, 17 listopada. W murach kościoła św. Wojciecha w Koninie-Morzysławiu, zaprezentują się osobowości muzyczne.
Intencją tego projektu, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez Konina, jest integracja społeczności w czasie pamięci i refleksji o zmarłych. Wystąpią wybitni artryści.
15 XI - Piątek – godz. 19.00 Koncert pt. „Strofy pamięci”
Krzysztof Cezary Buszman – znany i uwielbiany poeta, autor kilkunastu tomików poezji, ulubieniec wykonawców „Krainy łagodności”, autor słów Hymnu Kanonizacyjnego dla Jana Pawła II „Santo Subito”.
Sylwester Bernaciak – pieśniarz, gitarzysta, pianista, pedagog, autor podręczników do gry na pianinie, laureat wielu festiwali i międzynarodowych konkursów bardów.
16 XI - Sobota – godz. 19.00 Koncert pt. „ Z głębi duszy”
Pianista Piotr Matusik - pianista, kompozytor. Absolwent katowickiego wydziału jazzu w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Laureat wielu prestiżowych nagród! Twórca młodego pokolenia o wielkim potencjale i już poważnym dorobku!
Ghostman – nieprzeciętny wokalista, jeden z najbardziej oryginalnych muzyków, właściciel potężnego głosu, kompozytor i autor spektakli dźwięku. Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnik wielu festiwali jazzowych.
17 XI - Niedziela - godz. 19.00 Koncert pt. „ Tryptyk Serc”
Vadim Brodski & Kids
Vadim Brodski, skrzypek światowej sławy, laureat pierwszych nagród na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, koncertował na całym świecie z najlepszymi orkiestrami, w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, jeden z nielicznych skrzypków w historii, którzy mieli zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie Guarneri del Gesù, należącym do Niccolò Paganiniego, grał na nim podczas tournée po Włoszech z orkiestrą Simfonica di Savona w 1998 roku, wykładowca w prestiżowym Konserwatorium Muzycznym w Rzymie oraz profesor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku, aktualnie mieszka w Polsce i we Włoszech.
Margherita Brodski, córka Vadima Brodskiego, flecistka, ukończyła Katedrę fletu w Szkole Muzycznej Reina Sofia, stypendystka Fundacji Albeniz, jako najwybitniejszemu studentowi w latach akademickich 2022 - 2024, dyplom Konserwatorium Froisinone wręczyła jej Królowa Zofia, obecnie studiuje pod okiem Olivy w Akademii Santa Cecylia, laureatka kilku międzynarodowych konkursów muzycznych, występowała u boku wybitnych artystów, wydała płytę CD „Giovani Promesse” dla magazynu Flaut, jest członkiem EY Ricercata Quintet.
Julian Brodski, jeden z ciekawszych saksofonistów młodego pokolenia na świecie, zaczął grać na saksofonie pod przewodnictwem M. Roberta Todiniego i M. Paolo Rigliari. Był członkiem „Umbri Jazz Band”, z którym zagrał na wielu ważnych wydarzeniach, takich jak: „Festival dei 2 Mondi, Spoleto”, „Federico Cesi Festival”, „Gubbio Summer Festival”, „Bydgoszcz – Rzeka Muzyki” i „25 lat Centrum Paderewskiego”. Został również zaproszony jako solista do kilku orkiestr, takich jak: „Orkiestra Konserwatorium w Benevento”, „Orkiestra Symfoniczna San Remo”, „Cappella Gedanensis”, „Orkiestra Symfoniczna Rzeszów” i „Orkiestra Symfoniczna Karola Namysłowskiego”. Obecnie uczęszcza do konserwatorium w Pesaro (Włochy).
Katarzyna Nowaczewska – Manthey, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, ma na swym koncie występy ze znakomitymi muzykami na całym świecie, koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Austria), okonała nagrań dla TVP, prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy, laureatka wielu nagród, posiadaczka dyplomu Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia pedagogiczne.
Wstęp wolny na wszystkie koncerty.
Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!