Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek. Prezydent Duda spotkał się z samorządowcami. „Widać doskonale waszą pracę”

Turek. Prezydent Duda spotkał się z samorządowcami. „Widać doskonale waszą pracę”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Turek. Prezydent Duda spotkał się z samorządowcami. „Widać doskonale waszą pracę”
Turek

W Turku swój objazd Wschodniej Wielkopolski rozpoczął prezydent Andrzej Duda. W sali Młodzieżowego Domu Kultury odznaczył miejscowych samorządowców.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wizytuje trzy miejscowości Wschodniej Wielkopolski – Turek, Konin i Przedecz (powiat kolski). W sali Młodzieżowego Domu Kultury w Turku spotkał się z samorządowcami.

Prezydenta przywitał poseł Ryszard Bartosik, który dziękował za pracę Andrzeja Dudy na rzecz obronności Polski, a także za spotkanie, które prezydent odbył z protestującymi rolnikami – Dziękuję za szacunek do wszystkich Polaków którzy pracują na rzecz naszej umiłowanej ojczyzny – powiedział Bartosik. Wyraził wdzięczność za poparcie, jakie prezydent udziela energetyce atomowej i dodał: – My tu w Turku zmagamy się z tym, żeby w końcu uzyskać linię kolejową i choć idzie to trudno to mam nadzieję, że w końcu będzie to możliwe.  

Prezydent Andrzej Duda pochwalił codzienną pracę samorządowców. - Widać doskonale tę ciężką pracę i troskę, ale i efekt synergii postawy patriotycznej, poczynając od dbałości o swoją lokalną małą ojczyznę, ale dla której każdej działanie przekłada się na rozwój Rzeczypospolitej Polskiej jako takiej. To państwo, jako ludzie samorządu, wykorzystywaliście środki europejskiej przez te wszystkie lata. Dziękuję z całego serca za każde dobrze wydane euro i złotówkę.

Duda ocenił, że Polsce wciąż brakuje dużych inwestycji infrastrukturalnych, a wyzwaniem, które stoi przed krajem jest budowa elektrowni jądrowych. - Od początku powtarzamy, odkąd jestem prezydentem: transformacja energetyczna musi być transformacją sprawiedliwą, żeby nie zniszczyć całych regionów, pozbawić ludzi pracy, nie doprowadzić ludzi do nędzy. To właśnie będziemy realizować twardo i konsekwentnie. Takiej polityki potrzebujemy też na szczeblu europejskim - powiedział. Prezydent ocenił, że zasady, nawet te przyjęte, można zmienić, np. podnieść limity emisji, jeżeli są nierealne do wykonania.  

Podczas uroczystości wręczone zostały również odznaczenia. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Zdzisław Czapla i Andrzej Łozowski, Złoty Krzyż Zasługi: Andrzej Bernat, Janina Kolęda, Tomasz Kurasiński, Józef Nawrocki i Piotr Ruszkiewicz, Srebrny Krzyż Zasługi: Krystian Kinastowski, Elżbieta Klanowska, Wojciech Lis, Krystyna Michalak i Stanisław Piechota, a Brązowym Krzyżem Zasługi: Józef Dzięcioł, Andrzej Fryt, Sylwester Kamyszek, Paweł Kwieciński, Danuta Nijaka i Jarosław Sobański.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole