Skocz do zawartości
LM.plWiadomościW KDK odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

W KDK odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

Dodano:
W KDK odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim
Konin lubi książki

W środę, 13 października 2021, o godzinie 17.00 w Konińskim Domu Kultury z czytelnikami spotka się Tomasz Sekielski.

Uwaga wszyscy chętni! Darmowe wejściówki dostępne będą od 4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych oraz w kasie Konińskiego Domu Kultury. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autora. Spotkanie poprowadzi Iwona Krzyżak z portalu LM.

Organizatorem wydarzenia jest: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Miasto Konin oraz Koniński Dom Kultury. Spotkanie odbędzie w ramach projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego „Konin Lubi Książki 6”.

Tomasz Sekielski - to dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych i prozaik. Jest autorem reportaży i powieściowych thrillerów z gatunku political fiction. Do tych ostatnich należy choćby znakomicie przyjęty "Sejf" oraz dwie dalsze części tegoż cyklu "Obraz kontrolny", "Sejf 3 Gniazdo kruka" oraz thrillery "Zapach Suszy" i "Smak suszy". W swoim dorobku ma również książki publicystyczne, między innymi: "Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce". Wraz z bratem, producentem Markiem Sekielskim, stworzył filmy dokumentalne: "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego".

Lista redakcji, z którymi współpracował Tomasz Sekielski jest imponująca: TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Stworzył takie programy jak Teraz My!, Czarno na białym, czy Po prostu. W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.


 

W KDK odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole