Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWalka o zdrowie będzie długa i żmudna. Potrzebna pomoc dla rannego w Chorwacji

Walka o zdrowie będzie długa i żmudna. Potrzebna pomoc dla rannego w Chorwacji

Dodano:
Walka o zdrowie będzie długa i żmudna. Potrzebna pomoc dla rannego w Chorwacji
pomoc

Konieczna jest pomoc dla poszkodowanego w wypadku autokaru w Chorwacji. Ranny wrócił do Konina i przebywa w szpitalu. Czeka go jednak długa rehabilitacja.

Zbiórkę na leczenie ogłosili koledzy pana Marka. -To uśmiechnięty, serdeczny człowiek, który niejednokrotnie ratował nas z różnego rodzaju opresji. Próbujemy mu pomóc w długim i bolesnym powrocie do zdrowia. 6 sierpnia 2022 roku jego plany w kilka sekund legły w gruzach. Marek miał wspaniałą, kochającą żonę z którą jak często podkreśla, spędził najcudowniejsze 14 lat swojego życia. Wybrali się wraz z innymi pielgrzymami do Medjugorje ze swoimi intencjami.

Nad ranem doszło do wypadku. Autokar z pielgrzymami wjechał do betonowego rowu. Zginęło 12 osób. Jedną z ofiar śmiertelnych była Ewa – żona Marka. Ponad trzydzieści osób miało ciężkie obrażenia. Ci poszkodowani, po pobycie w chorwackich szpitalach, wracają do kraju na dalsze leczenie. Pan Marek po licznych operacjach przeprowadzonych w Zagrzebiu, przechodzi kolejne zabiegi mające na celu ratowanie jego zdrowia. W momencie wypadku znajdował się w środkowej części autobusu i wpadł w przestrzeń środkowych drzwi. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, barku, kości biodrowej i udowej. Nie jest w stanie funkcjonować bez pomocy osób trzecich.  

- W sytuacji, w której się znalazł, ani na chwilę nie przyszło mu do głowy aby się poddać. Widząc jego wiarę i zapał do walki postanowiliśmy mu w tej drodze pomóc – piszą koledzy z pracy. - Zwracamy się z prośbą o pomoc. Wiemy, że walka o zdrowie Marka będzie długa i żmudna. Niewykluczone są kolejne operacje oraz endoproteza stawu biodrowego. Zebrane środki będą więc przeznaczone na długą i profesjonalną opiekę medyczną oraz rehabilitację. 

Możecie pomóc TUTAJ

Czytaj więcej na temat:wypadek w Chorwacji , ofiary , ranni , pomoc
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole