Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościZ Gosławic do Dubaju. Nasi tam będą

Z Gosławic do Dubaju. Nasi tam będą

Dodano:
Z Gosławic do Dubaju. Nasi tam będą

Na siedmiu metrach kwadratowym ponad 30 zabytków. Do tego rzeka, łodzie, zwierzęta i drzewa. Wszystko to w niespełna dwa miesiące. Takiego wyczynu dokonali czterej modelarze z konińskiej Mikroskali. Wykonana przez nich makieta to nietypowa reklamówka Kujawsko-Pomorskiego. Będzie to jedna z atrakcji polskiego pawilonu na targach Expo 2022 w Dubaju.

Imponującą makietę posadowiono na imitacji skały. Modelarze wykonali miniatury najważniejszych zabytków Pomorza i Kujaw. Znalazł się na niej między innymi Biskupin. To pierwsze odtworzenie grodziska z nową wieżą. Odnaleźć tam można również Mysią Wieżę czy najbardziej charakterystyczne zabytki Torunia i Grudziądza. Stworzony przez modelarzy kompleks budynków  się obraca. Wszystko otoczone jest imitacją wody. Są łodzie. Można odnieść wrażenie, że płyną.

– Największym wyzwaniem dla nas był czas. Niektórzy dwa miesiące robią jeden budynek, a my zrobiliśmy ich około 30. Dwa tygodnie zajęło przygotowanie projektu. Później był wyścig z czasem. – relacjonuje szef Mikroskali Marek Jaśniewicz.
 

Przyznaje, że najtrudniejsze i najbardziej stresujące były dwa ostatnie dni. Jednak wszystko zakończyło się sukcesem. Makieta została przygotowana do transportu, przewieziona na lotnisko i zapakowana do samolotu. Dzieło konińskich modelarzy jest już w Dubaju. To nie pierwsze wykonane przez nich tak duże zlecenie. Wcześniej robili między innymi makietę Gazoportu w Świnoujściu, a teraz przygotowują Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Niestety musimy jeszcze poczekać, aby móc odwiedzić Mikroskalę. Przeniosła się ona do budynku szkoły w Gosławicach. Wszystko wskazuje na to, że ponownie otworzy się dla zwiedzających we wrześniu tego roku.

Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Makieta
Czytaj więcej na temat:mikroskala, makiety, targi
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole