Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZobaczcie, jak wyglądały ostatnie dni Dolores w pracy

Zobaczcie, jak wyglądały ostatnie dni Dolores w pracy

Dodano:
Zobaczcie, jak wyglądały ostatnie dni Dolores w pracy
Tylko u nas

Panna na wydaniu, bo tak wielką koparkę pracującą od 12 lat na odkrywce Jóźwin IIB, ochrzcili górnicy i społecznicy, stała się główną bohaterką filmu, który dziś z wielką satysfakcją prezentujemy na portalu LM.pl.

Obraz ten realizował od wielu miesięcy nasz redakcyjny kolega Adam Jaroński, który bez względu na pogodę, był tam niemal codziennie. Żył życiem górników i dokumentował ostatnie momenty pracy Dolores i jej wyprowadzenie z wielkiej dziury w ziemi. Była to skomplikowana i długa operacja. Trwała od 4 maja do 12 września. Teraz Dolores w pełnej krasie można podziwiać przy zalewanej odkrywce w gminie Kleczew.

Panna na wydaniu ma stać się najcenniejszym eksponatem w przyszłym muzeum górnictwa, które będzie ukazywało historię naszej kopalni.

Film miał premierę podczas otwarcia wystawy „ZłoŻePątnów”, którą można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie. Niezwykle ciekawą ekspozycję złożoną ze zdjęć i pamiątek, przedmiotów codziennego użytku odnalezionych na pokopalnianych terenach przez Mariusza Harmasza, współorganizatora wydarzenia, czy makiety kopalni z Parku Makiet Mikroskala w Koninie, można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie.

Tymczasem zobaczcie ostatnią drogę Dolores.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole