Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZ pomocą dla podopiecznych DPS w Ślesinie i hospicjum w Licheniu

Z pomocą dla podopiecznych DPS w Ślesinie i hospicjum w Licheniu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Z pomocą dla podopiecznych DPS w Ślesinie i hospicjum w Licheniu
świąteczna nadzieja

Trwa kolejna edycja akcji „Świąteczna Nadzieja 2021”. Tym razem można przygotować paczki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie i Hospicjum im. Św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Ubiegłoroczna akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Publikowane w sieci listy życzeń, które własnoręcznie wykonali podopieczni ślesińskiego DPS-u niemal natychmiast znajdowały swoich św. Mikołajów. Dzięki nim prezenty marzeń trafiły do niepełnosprawnych w wigilię Bożego Narodzenia. Radości nie było końca. Stąd pomysł na kolejną akcję. Inicjatorkami tegorocznego wydarzenia są: Magdalena Wyganowska i Anna Brdowska.

- W zeszłym roku zrealizowaliśmy 96 marzeń podopiecznych DPS w Ślesinie. Obecnie placówkę zamieszkuje 100 wspaniałych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną. Hospicjum w Licheniu opiekuje się jednocześnie 23 chorymi, działają od 06.01.2009 roku. Opieka dla chorych w Hospicjum jest bezpłatna dlatego każda, nawet najmniejsza pomoc jest dla nich na wagę złota! Chciałabym prosić o udział w tej świątecznej akcji, w nas siła! - pisze w mediach społecznościowych jedna z organizatorek.

W tym roku ślesiński DPS poprosił o 100 jednakowych paczek. Na liście prezentów znalazły się: poduszki 40x40, koce 150x200, skarpetki damskie i męskie oraz słodycze. Natomiast licheńskie hospicjum potrzebuje dla swoich podopiecznych: grzebieni, maszynek i nożyczek do strzyżenia włosów, jednorazowych maszynek do golenia, antyperspirantów, pampersów dla dorosłych, podkładów jednorazowych, skarpet męskich i damskich, koców, elektrycznych odświeżaczy powietrza, czajników elektrycznych, kubków z uchem, łyżeczek do herbaty oraz słodyczy.

Przygotowane paczki można dostarczyć do placówek kurierem, do paczkomatu lub osobiście. Ważne, żeby dotarły do 23 grudnia. Szczegóły akcji dostępne są w mediach społecznościowych (link TUTAJ). 

Z pomocą dla podopiecznych DPS w Ślesinie i hospicjum w Licheniu
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole