Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZdrójki. Nocny pożar lasu. Mapy zagrożenia świecą na czerwono

Zdrójki. Nocny pożar lasu. Mapy zagrożenia świecą na czerwono

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zdrójki. Nocny pożar lasu. Mapy zagrożenia świecą na czerwono
Sompolno

Siedem jednostek straży pożarnej gasiło w nocy ogień, który pojawił się na skraju lasu w miejscowości Zdrójki (gm. Sompolno). Niebezpieczeństwo jest spore, mapy zagrożenia pożarowego od kilkunastu dni pokazują w regionie trzeci, najwyższy stopień.

Zgłoszenie do strażaków o pożarze w miejscowości Zdrójki (gm. Sompolno) wpłynęło w niedzielę po godz. 23. Na miejscu pracowało siedem jednostek straży pożarnej: JRG Nr 1 w Koninie, OSP Kramsk, OSP Lubstów, OSP Mąkolno, OSP Racięcice, OSP Sompolno i OSP Ślesin. Ogień ostatecznie udało się opanować.

To kolejna w ostatnich dniach tego typu interwencja strażaków. Wcześniej gasili pożary lasów i pól m.in. w Ruminie (gm. Stare Miasto), Wieruszewie (gm. Kazimierz Biskupi), w miejscowości Rybie (gm. Rychwał), Synogaci (gm. Wierzbinek), czy Święćcu (gm. Kramsk).

Sytuacja w lasach jest trudna, od kilkunastu dni w całym regionie mapy pokazują trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Sytuacja może ulec poprawie w połowie tygodnia, IMGW prognozuje bowiem od środy burze z deszczem.

fot. OSP Ślesin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole