Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZłombol 2023. Łowcy Przygód ruszą do Portugalii

Złombol 2023. Łowcy Przygód ruszą do Portugalii

Dodano: , Żródło: LM.pl
Złombol 2023. Łowcy Przygód ruszą do Portugalii
ludzie z pasją

Lublinem zamierzają pokonać łącznie blisko 7000 kilometrów. Konińska załoga Łowców Przygód przygotowuje się do charytatywnego rajdu Złombol.

Ponad 12,5 mln zł dla dzieci z domów dziecka zebrano przez 16 lat podczas charytatywnych rajdów Złombol. I to jest cel nadrzędny każdej ekipy biorącej udział w wyprawie.

– Nie robimy wyścigu o największą ilość zgłoszeń, nikt nikogo nie zmusza do wzięcia udziały. Chcemy, żeby każdy był świadomy z czym wiąże się ta podróż, która jest przecież wielką niewiadomą, a uczestnicy są zdani w dużej mierze na siebie – informują organizatorzy rajdu. – Złombol nie jest biurem podróży, nie jest też imprezą organizowaną komercyjnie. Powstała w ramach dobrej zabawy, pomysłu na podróż, przygodę i przygotowania do niej samochodu z czasów PRL. Dopiero potem pojawiła się idea charytatywności i bardzo szybko stała się najważniejszym punktem – dodają.

Złombol wystartuje 1 lipca ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Wśród ekip biorących udział będą po raz kolejny koninianie. Łowcy Przygód zamierzają pojechać Daewoo Lublin do portugalskiego Nazaré przez Czechy, Austrię, Luksemburg, Niemcy, Włochy, Monako, Francję, Hiszpanię, Andorę. To ponad 3300 km w jedną stronę.

- Będzie to dla Nas i samochodu ogromne wyzwanie – podkreślają.

Akcja zbiórki pieniędzy na domy dziecka już trwa. O wszystkich szczegółach Łowcy Przygód informują w mediach społecznościowych.

 

fot. archiwum prywatne

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole