Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZmarł były prorektor PWSZ. Był też zapalonym turystą

Zmarł były prorektor PWSZ. Był też zapalonym turystą

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zmarł były prorektor PWSZ. Był też zapalonym turystą

W piątek zmarł dr Jerzy Jasiński – były prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i członek komisji rewizyjnej Koła Zakładowego PTTK przy Hucie Aluminium Konin. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek.

Dr Jerzy Jasiński był wieloletnim pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie (obecnie Akademia Nauk Stosowanych). Pracę na uczelni rozpoczął w 1999 r. jako organizator i kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. W 2007 r. został dziekanem nowo powołanego Wydziału Społeczno-Technicznego. W latach 2011 – 2015 był prorektorem ds. kształcenia.

Był wielokrotnie wyróżniany: Srebrną Odznaką Akademickiego Związku Sportowego, Odznaką Honorową – Za Zasługi dla Miasta Konina, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, tytułem Zasłużony dla Powiatu Konińskiego, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju i Złotym Medalem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Prywatnie był zapalonym turystą. Pełnił funkcję członka komisji rewizyjnej Koła Zakładowego PTTK przy Hucie Aluminium Konin.

Ostatnie pożegnanie Jerzego Jasińskiego odbędzie się w czwartek 1 czerwca. O godz. 11.00 odprawiona zostanie msza święta w kościele Najświętszej Maryi Panny przy ul. Przemysłowej w Koninie. Po mszy odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym przy ul. Staromorzysławskiej.

fot. ANS w Koninie

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole