Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZnamy wyniki matur. Które szkoły wypadły najlepiej?

Znamy wyniki matur. Które szkoły wypadły najlepiej?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Znamy wyniki matur. Które szkoły wypadły najlepiej?
Wyniki matur

Żadna szkoła ponadpodstawowa z Konina nie zanotowała w tym roku zdawalności matur na  poziomie 100%, choć niektóre były blisko. Znamy też średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Maturzyści nerwowo sprawdzają dziś swoje wyniki z egzaminu dojrzałości, a my mamy dane zbiorcze dla konińskich szkół. Sprawdźmy, gdzie najwięcej uczniów zdaje maturę, a także w których szkołach poszły najlepiej poszczególne przedmioty.

Zacznijmy od porównania Konina na tle Wielkopolski. W większości przedmiotów maturzyści z miasta lokowali się gdzieś w środku stawki. Najlepiej wypadli w języku niemiecki podstawowym (58,83%, trzecie miejsce, choć nie we wszystkich miastach i powiatach ten przedmiot był zdawany). Dobrze poszedł też język polski ustny (71,44%, piąte miejsce) i przedmioty ścisłe: biologia (39,07%, siódme miejsce), fizyka (38,25%, siódme miejsce) i podstawowa matematyka (62,07%, siódme miejsce).

Najgorzej na tle Wielkopolski w Koninie wypadły przedmioty rozszerzone. Język angielski – 29. miejsce (53,73%), język polski – 23. miejsce (37,32%) i matematyka – dziewiętnaste miejsce (25,44%).

III LO minimalnie przed II LO

Kolejna statystyka to zdawalność, czyli odsetek maturzystów, którzy zaliczyli egzamin dojrzałości. W zeszłym roku dwie szkoły mogły pochwalić się 100% zdawalnością – II i III LO. W tym roku takiego wyniku nie zanotowała żadna szkoła, choć III LO było blisko. Zabrakło tylko jednego procenta – matury nie zdał tylko jeden uczeń. W II LO ten odsetek sięgnął 98%, a podium uzupełnia I LO z wynikiem 91%.

Wśród techników najlepszy wynik należy do technikum w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych – 88%. Niewiele gorsze było technikum z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie (86%), a podium uzupełniają technika z CKU i ZSBiKZ – po 74%.

Zdawalność:
I LO – 91%
II LO – 98%
III LO – 99%
Liceum w ZS im. M. Kopernika w Koninie – 80%
Liceum w CKU – 50%
Liceum w ZSGE – 79%
Technikum w ZS im. M. Kopernika w Koninie – 86%
Technikum w ZST – 26%
Technikum w CKU – 74%
Technikum w ZSBiKZ – 74%
Technikum w ZSGE – 88%.

II LO minimalnie przed… III LO

Zacięta rywalizacja między II i III LO na średnie wyniki w poszczególnych przedmiotach trwa nadal. W sześciu przedmiotach najlepsi okazywali się maturzyści z „Drugiego”, a w trzech – z „Trzeciego”. W trzech przedmiotach średnie wyniki w obu szkołach były takie same. Gdzie jakie przedmioty poszły najlepiej?

II LO dominuje w przedmiotach humanistycznych – polski podstawowy (73%) i rozszerzony (59%), angielski podstawowy (90%) i historia (58%) poszły tam najlepiej. Co ciekawe, maturzyści z „Drugiego” najlepiej zdali też biologię (54%) i chemię (40%), czyli przedmioty, w których tradycyjnie specjalizowali się uczniowie z III LO (w przypadku chemii wynik pomiędzy szkołami był taki sam).

„Trzecie” odebrało natomiast II LO palmę pierwszeństwa w fizyce (46%) i dogoniło, uzyskując taki sam wynik, w matematyce podstawowej (79%). Rozszerzenie należało już jednak do II LO (59%). Najlepiej w III LO poszedł też ustny angielski (88%) oraz WOS (63%, w II LO tego przedmiotu nikt nie zdawał).

„Górnicza” i „Kopernik” najlepsze

Wśród techników wyróżniają się dwa. Cztery przedmioty najlepiej napisane zostały w technikum ZSGE, a dwa – w technikum ZS im. M. Kopernika w Koninie. Obie szkoły niemal naprzemiennie zajmowały też drugie miejsca wśród techników w poszczególnych przedmiotach.

„Górnicza” najlepiej wypadła w ustnym polskim (83%), angielskim podstawowym (74%), matematyce podstawowej (61%) i rozszerzonej (14%). „Kopernik” – w polskim podstawowym (59%) i angielskim rozszerzonym (51%). Obie szkoły uzyskały taki sam, najlepszy wśród techników, wynik w geografii (33%).

Na geografię do I LO, ustny polski najlepiej w technikach

Są też szkoły, które wyróżniły się w wynikach z pojedynczych przedmiotów. Maturzyści z liceum w „Koperniku” najlepiej spośród wszystkich szkół zdali ustny polski (85%). Drugi wynik w tym przedmiocie uzyskali uczniowie liceum z ZSGE (84%). Uczniowie z I LO zdali najlepiej spośród wszystkich szkół geografię (60%). „Budowlanka” wyróżniła się na tle techników wynikami z ustnego angielskiego (73%) i rozszerzonego polskiego (24%).

Na kolejnych stronach dokładne wyniki z poszczególnych przedmiotów.

strona 1 z 8
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole