Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18920) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Konin. Wiosenny festiwal Gospel nad Wartą z Kasią Cerekwicką

Pod patronatem LM.pl

Dodano: 3.04.2018 07:52

Jak co roku wiosną, Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel zaprasza na Festiwal Gospel nad Wartą. Przed nami 14. już odsłona tej imprezy, która na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń muzycznych w Koninie.

Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18.00 w CKiS- DK Oskard, a patronuje mu prezydent Konina. Tradycyjnie w roli gospodarzy wieczoru zobaczymy chórzystów Konin Gospel Choir z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz, a nad wszystkim czuwać będzie Beata Stanisławska.

W tym roku zaproszenie do udziału w festiwalu przyjęli: Kasia Cerekwicka- polska wokalistka, autorka tekstów wykonująca muzykę z pogranicza popu, soulu i r'n'b. Nagrała i wydała pięć albumów. Laureatka wielu nagród na festiwalach m.in. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Eska Music Awards, zdobywczyni Superjedynki.

Colin Vassell- jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów i śpiewaków gospel w Londynie. Od 1984 r. prowadzi Wood Green Gospel Choir. Wraz z chórem odwiedził wiele państw Europy, koncertował m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii, jak również w Czechach i RPA. W 2000 r. chór był nominowany do prestiżowej nagrody MOBO (Music of Black Origin) Award. Od 2001 r. Colin prowadzi również 12-osobowy zespół New Revelation Singers; jest również doświadczonym instruktorem muzyki gospel.   • Konin. Wiosenny festiwal Gospel nad Wartą z Kasią Cerekwicką
  • 1522758367-_mp10q-gospel_nad_warta.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To sobie pospiewamy
Dodano: 03.04.2018 10:50    Przez: ~Ala
I owszem zespół godny obejrzenia a i poziom reprezentuje godny. Tylko na miły Bóg niech ten chór nie będzie już nigdy głównym elementem rocznic patriotycznych. Otóż nie wiem jak obecnie ale kilka lat temu udając się do DK " Oskard " na obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zastałem w pierwszych rzędach prałatów okolicznych parafii w drugim rzędzie Nowickiego z władzami miasta a na scenie jako jedyną atrakcję właśnie ten chór a całość tej rocznicy celebrował jakiś łysy ( podobnie jak ja ) zakonnik . O rocznicy nie było ani słowa . Proszę mnie dobrze zrozumieć nie mam nic przeciwko świetnym występom tego chóru ale jego obecność i religijny charakter nie wszędzie pasują . Co dobre było dla czarnoskórych obywateli Ameryki nie koniecznie musi się sprawdzać na Polskich uroczystościach patriotycznych.
Dodano: 03.04.2018 10:58    Przez: ~starszy
Osobiście nie lubię tego typu śpiewu chóralnego jak gospel wywodzącego się od czarnoskórych ludzi, oczywiście wierzących w Boga "trójosobowego", ale jeśli ktoś ten gatunek śpiewu lubi, dla mnie ten rodzaj śpiewu chóralnego jest zbyt ciężki i mnie męczy.
Dodano: 03.04.2018 12:04    Przez: ~Chrzescijanin
Jeśli wysławiamy Boga poprzez słowo i śpiew to jest piękne i myślę, że miłe Bogu. Bóg czeka na nasze uwielbienia płynące w Jego stronę, jak prawdziwy kochający Ojciec od swoich dzieci.
Dodano: 03.04.2018 12:13    Przez: ~Chrz...
Oczywiście ,ze tak jeżeli jest ktoś wierzący ale nie tylko. Ważne jest miejsce i nastrój. Ten repertuar nie wszędzie pasuje i nie wszędzie będzie miał godną oprawę a co za tym idzie i odbiór. Jest powiedziane ,że szczęśliwy naród w których miejsce księży jest w kościołach a wojska w koszarach.
Dodano: 03.04.2018 12:41    Przez: ~ken
A co powiesz na słowa Jezusa, który przykazał swoim uczniom, "idżcie i nauczajcie od Jerozolimy aż po krańce ziemi", czyli mamy głosić Królestwo Boże w całym świecie. Chciałbyś pozamykać ewangelistów i żołnierzy na klucz ?
Dodano: 03.04.2018 17:47    Przez: ~Chrz...
Swoim uczniom! To nie znaczy, że każdy wierzący ma chodzić po domach i innych ludzi męczyć. Mylisz pojęcia.
Dodano: 09.04.2018 12:59    Przez: ~Heh

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.