Dzisiaj jest sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20509) SPORT FORUM FIRMY (5327) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 7oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Do wielkanocnego stołu zasiedli kolscy seniorzy i ... (2)Piłkarska kolejka: Jesienią byli liderem, teraz wp ... (9)

XXIV Regaty Barbórkowe w Koninie i koncert Złota Szekla 2018

Dodano: 6.11.2018 11:26

XXIV Regaty Barbórkowe w Koninie i Koncert Złota Szekla 2018. 

Nie straszny im chłód, a czasem padający śnieg, bo oni potrzebują tylko wiatru. Swoją żeglarską pasję potwierdzają w każdych, szczególnie zimowych warunkach. Mowa o uczestnikach Regat Barbórkowych, które w połowie listopada (17 listopada 2018 r.) odbędą się na jeziorze Pątnowskim w Koninie i jak zawsze zgromadzą żeglarzy z całego kraju.

Od kilku lat regaty znów mają właściwą ich historii rangę. Kiedyś o tych zimowych zmaganiach było głośno zazwyczaj przy okazji Barbórki. Wtedy region koniński, znany z wydobycia węgla brunatnego, szykował się do tradycyjnego święta związanego z dniem patronki św. Barbary. Górnicy szykowali mundury na apele i karczmy piwne, a żeglarze swoje łódki do zmagań na jeziorze Pątnowskim.

Ostatnimi laty, barbórkowy charakter imprezy, przypomina przede wszystkim nazwa organizatora, czyli Klubu Żeglarskiego przy KWB Konin. To właśnie zaproszenie z tego klubu jest dla wielu żeglarzy okazją do ostatecznego zakończenia sezonu przed zimą. Choć przyznać trzeba, że coraz rzadziej można też natrafić na śnieg podczas regat. Pomimo tego, magia wydarzenia wciąż jest obecna wśród uczestników.

Oficjalne otwarcie imprezy, poprzez podniesienie bandery odbędzie się w sobotę 17 listopada o godz. 10:00 na przystani w Pątnowie (Konin). Później ok. 11:00 rozpocznie się start pierwszych załóg biorących udział w regatach. Regaty odbędą się w 6/7 klasach min Omega Sport, Omega Standard, Klasy Turystyczne T1, T2, T3, najmłodsi żeglarze wystartują w klasie Optymist. Zakończenie imprezy na wodzie planowane jest na godz. 15:30-16:00, następnie wszyscy uczestnicy przeniosą się do pobliskiej restauracji, gdzie nastąpi wręczenie nagród oraz impreza żeglarska.

Ważnym muzycznym akcentem „Zimowych” Regat Barbórkowych jest organizowany, dzień wcześniej, szantowy koncert Złota Szekla. W tym roku na scenie Centrum Kultury i Sztuki „Oskard” zaprezentują się takie zespoły jak „Atlantyda” i „Dobre wieści”, a po nich rozpocznie się Szanty session. Od trzech lat przy współpracy Klubu Żeglarskiego z konińskimi szkołami i młodzieżą w ramach propagowania aktywnego spędzania czasu nad wodą, organizowane są prezentacje i występy uczniów w ramach „ Szkolnej Szekli” – przez to działanie co raz więcej dzieci. może wystąpić na dużej scenie obok gwiazd piosenki żeglarskiej.

Jeśli więc twoja łódka stoi jeszcze gdzieś na wodzie, warto przygotować jacht i załogę do regat barbórkowych w Koninie!

 

  • XXIV Regaty Barbórkowe w Koninie i Koncert Złota Szekla 2018

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:złota szekla 2018,   regaty barbórkowe 2018,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Niech żyje nam górniczy stan !
Dodano: 06.11.2018 13:00    Przez: ~Dawid
a wungiel i tak kupujemy od Putina. To skrywana tajemnica PiS
Dodano: 06.11.2018 14:19    Przez: ~ha -ha - ha Putin ma!
do psychiatry szybciutko
Dodano: 06.11.2018 15:49    Przez: ~xd
A co ma piernik do wiatraka? Co mają szanty do węgla?
Dodano: 11.11.2018 13:23    Przez: ~M.
,,BIEDNIEJSI SIĘ LEPIEJ TOPIĄ , BOGATSI ZA TO ,,TOPIĄ'' DOROBEK ,,TEŻ'' NIE WYPRACOWANY ,A ZDOBYTY PRZEZ UKŁADY ,SŁOWEM : ,,PAŃSTWO PŁACI ,BO UKŁAD TO ,, MY''. ...
Dodano: 08.11.2018 00:47    Przez: ~L
wungiel to jest to!
Dodano: 09.11.2018 07:28    Przez: ~smog

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.