Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZ bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke w bibliotece. Konin lubi książki

Z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke w bibliotece. Konin lubi książki

Dodano:
Z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke w bibliotece. Konin lubi książki

Spotkanie z „bajkopisarzem” Grzegorzem Kasdepke 18 maja w konińskiej bibliotece. To jeden z najpopularniejszych twórców dla dzieci.

Pierwsze spotkanie z autorem odbędzie się o 10.00, drugie o 12.00 w sali MBP w Koninie, przy ul. Dworcowej 13. To realizacja projektu „Konin lubi książki 7” z  Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozmowa z autorem będzie tłumaczona w języku migowym przez Karinę Akseńczuk. Na spotkania autorskie obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych MBP w Koninie. To także okazja do nabycia książek i zdobycia autografu.

Grzegorz Kasdepke - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk”. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba“, “Tylko bez całowania“ , „A ja nie chcę być księżniczką", „Mity dla dzieci", „Potworak i inne kosmiczne opowieści“). Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela“ uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki „Co to znaczy..." oraz „Bon czy ton"). Dwie spośród jego książek - „Detektyw Pozytywka“ oraz „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko“ zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci“ znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”.

W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia - wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także „Kacperiada”. W kwietniu 2022 roku opublikował najnowszy kryminał dla dzieci pod tytułem „Koronkowa robota” z beskidzkim Koniakowem w tle.

 

Z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke w bibliotece. Konin lubi książki
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole